Blog
Chiodos
Přejít na obsah

Chiodos

V roce 2001 se za velkou louží začala formovat post hardcorová kapela, která si zezačátku nechala říkat The Chiodos Bros. Tihle kluci z Michiganu měli velice rádi filmy od trojice filmařů Chiodových a právě jejich příjmení bylo inspirací pro jméno kapely.

Jejich první deska s názvem All´s Well That Ends Well byla vydána v roce 2005 a sklidila mnoho úspěchů. O rok později se Chiodos vydali na několik tour se známějšími kapelami jako například Armor For Sleep, Fear Before the March of Flames, Atreyu, From First To Last nebo Every Time I Die. Roku 2007 vydali jejich druhé album Bone Palace Ballet, jehož název byl inspirován literárním dílem Charlese Bukowskiho.

Rok 2008 přinesl velkou šanci v podobě tour s Linkin Park.  Zároveň nechyběli ani na známém Warped Tour a v roce 2009 ( ve kterém také jeli australské tour po bohu Nine Inch Nails a Alice In Chains) zde sdíleli hlavní stage společně s The Devils Wears Prada, Bad Religion, Silverstein, Saosin a Underoath.  Po tomto úspěšném roce kapelu opustil dosavadní vokalista Craig Owens, který nyní působí v kapele D.R.U.G.S a jeho minulost v Chiodos se v D.R.U.G.S. hodně odráží.

V únoru roku 2010 začali nahrávat jejich třetí album a jméno nového zpěváka chtěli nechat tajemstvím, ale jak už tak tomu bývá, nepodařilo se a tak jméno Brandon Bolmer, který odešel z Yesterdays Rising bylo oficiálně zveřejněno.

Na konci září 2010 byla nová, třetí deska Illuminaudio zveřejněna.  Deska přinesla mnoho úspěchů a byla vydána i australská verze obsahující bonus track New Thought Movement.  V písničce Love Is a Cat From Hell hostoval Vic Fuentes z Pierce The Veil.

Co by stálo závěrem za zmínku, jsou dozajisté videoklipy, které alespoň mě hrozně baví stejně jako celá tahle šestičlenná kapela.

Články autora Kate

14.4.2011: Cancer Bats , Cruel Hand, Vera Cruz; Praha 007

Ve čtvrtek 14.4.  se do pražské 007 na Strahově sjeli lidé z celé republiky, kteří se přijeli podívat na kanadské dřevorubce Cancer Bats.…

Runaway My Son

Runaway My Son je křesťanská, rodinná kapela z Milovic u Prahy, která hraje post-hardcore. Frontmankou je krásná zpěvačka Janette a nejenom proto…