Blog
Kytarista Tool o novém materiálu: "Vždy jsme na experimentální cestě"
Přejít na obsah

Kytarista Tool o novém materiálu: "Vždy jsme na experimentální cestě"

Kytarista Tool Adam Jones promluvil pro UK magazín Metal Hammer o dlouho očekávanéM následovníku alba z roku 2006 10000 Days.

Při otázce na nový materiál a jakým směrem se bude ubírat, odpověděl, že jsou vždy na progresivní vlně, nikdy se neohlíží, co dělali na poslední desce nebo co se teď hraje v rádiích. Nový riff může perfektně sedět s riffem dva roky starým. Skládají věci dohromady skoro jako filmový soundtrack...:

We're always on an experimental path. We never think about what worked on the last record or what's good on the radio right now. It's a selfish process. We just go in there with some riffs. We experiment and the riffs start to take a different path and over time. This riff from last week might go really well with this riff from two years ago. We piece stuff together, almost like a film soundtrack, you know? But I'll tell you this — there's a lot of stuff in 7/4. Breaking up 7 can sound like an even number to the listener even though it's an odd number, that's really exciting. 'Rosetta Stoned' had some elements of that where we had a middle break and the end rhythm of 7 against 5. It kinda opens up a whole can of worms! There's some really light stuff going on but there's also a lot of heavy stuff in there too.

Jones a bubeník Danny Carey také uvedli, proč od roku 2006 Tool nevydali žádnou desku. Největším důvodem je zdlouhavý soudní proces, který začal v roce 2007. Přítel kapely tvrdil, že vytvořil cover jejich alba a chtěl za něj peníze. Poté agentura, která kapelu hájila, otočila a formaci zažalovala. Soud je čeká po sedmi letech v lednu příštího roku.

Při otázce, kdy bude nová deska připravena, řekl, jim tahle žaloba kazí plány a chtějí ji mít rychle za sebou, aby se mohli soustředit na to, co umí nejlépe. Adam si je vědom, že jsou jejich fanoušci flustrovaní a chtějí už konečně slyšet novou hudbu od Tool...:

This lawsuit has really gotten in the way. All we want to do is get it behind us so we can focus on what we do best. I don't want to just get it out and worry about the next record, then look back and go, 'Why did I do that? It's a piece of crap.' I want to sleep well at night. It's my legacy, you know? Some day, I'm gonna croak and I wanna look back on what I did and go, 'I worked really hard, took the time and had integrity.' I know our fans are frustrated and obviously want to hear new music. You gotta look at that in a good way and think, 'Wow — they really like us and they want more!' To be honest, you can't beat that feeling at all.

I přes všechny finanční a právní zmatky, Jones, Carey a basák Justin Chancellor sepsali dostatek materiálu pro novou desku, jedna skladba je ve stavu "pretty much done".

Jones a Carey pro Rolling Stone řekli, že Tool jsou někdy až moc progresivní a málo "heavy", což by nové album mělo napravit:

Sometimes I feel we get a little too proggy or too into exploring time signatures but not getting heavy enough for my taste. There are some good nose-bleeding riffs happening, and I'm really happy about that. It's not out-of-the-gate crazy heavy, but there are these little journeys with nice paths that end up very heavy.

 

Články autora COREMUSIC

313 stříbrných stříkaček stříkalo přes Palác Akropolis, kde John Wolfhooker pokřtili desku!

Vyprodat Akropoli? Check! Když John Wolfhooker křtí desku, jsou tam všichni! Žižkovský palác praskal v pátek ve švech.Večer otevírali Glad…

VEDLEJŠÍ PROJEKTY: ZPĚVÁK DEVIN OLIVER (I SEE STARS) VYHAZUJE VEN DRUHÝ SINGL JAKO ShYbeast!

Devin Oliver, zpěvák z elektronicore skupiny I See Stars vloni představil svůj sólo projekt s názvem ShYbeast. Cílem tohoto projektu bylo spojit…