Blog
Kytarista Tool o novém materiálu: "Vždy jsme na experimentální cestě"
Přejít na obsah

Kytarista Tool o novém materiálu: "Vždy jsme na experimentální cestě"

Kytarista Tool Adam Jones promluvil pro UK magazín Metal Hammer o dlouho očekávanéM následovníku alba z roku 2006 10000 Days.

Při otázce na nový materiál a jakým směrem se bude ubírat, odpověděl, že jsou vždy na progresivní vlně, nikdy se neohlíží, co dělali na poslední desce nebo co se teď hraje v rádiích. Nový riff může perfektně sedět s riffem dva roky starým. Skládají věci dohromady skoro jako filmový soundtrack...:

We're always on an experimental path. We never think about what worked on the last record or what's good on the radio right now. It's a selfish process. We just go in there with some riffs. We experiment and the riffs start to take a different path and over time. This riff from last week might go really well with this riff from two years ago. We piece stuff together, almost like a film soundtrack, you know? But I'll tell you this — there's a lot of stuff in 7/4. Breaking up 7 can sound like an even number to the listener even though it's an odd number, that's really exciting. 'Rosetta Stoned' had some elements of that where we had a middle break and the end rhythm of 7 against 5. It kinda opens up a whole can of worms! There's some really light stuff going on but there's also a lot of heavy stuff in there too.

Jones a bubeník Danny Carey také uvedli, proč od roku 2006 Tool nevydali žádnou desku. Největším důvodem je zdlouhavý soudní proces, který začal v roce 2007. Přítel kapely tvrdil, že vytvořil cover jejich alba a chtěl za něj peníze. Poté agentura, která kapelu hájila, otočila a formaci zažalovala. Soud je čeká po sedmi letech v lednu příštího roku.

Při otázce, kdy bude nová deska připravena, řekl, jim tahle žaloba kazí plány a chtějí ji mít rychle za sebou, aby se mohli soustředit na to, co umí nejlépe. Adam si je vědom, že jsou jejich fanoušci flustrovaní a chtějí už konečně slyšet novou hudbu od Tool...:

This lawsuit has really gotten in the way. All we want to do is get it behind us so we can focus on what we do best. I don't want to just get it out and worry about the next record, then look back and go, 'Why did I do that? It's a piece of crap.' I want to sleep well at night. It's my legacy, you know? Some day, I'm gonna croak and I wanna look back on what I did and go, 'I worked really hard, took the time and had integrity.' I know our fans are frustrated and obviously want to hear new music. You gotta look at that in a good way and think, 'Wow — they really like us and they want more!' To be honest, you can't beat that feeling at all.

I přes všechny finanční a právní zmatky, Jones, Carey a basák Justin Chancellor sepsali dostatek materiálu pro novou desku, jedna skladba je ve stavu "pretty much done".

Jones a Carey pro Rolling Stone řekli, že Tool jsou někdy až moc progresivní a málo "heavy", což by nové album mělo napravit:

Sometimes I feel we get a little too proggy or too into exploring time signatures but not getting heavy enough for my taste. There are some good nose-bleeding riffs happening, and I'm really happy about that. It's not out-of-the-gate crazy heavy, but there are these little journeys with nice paths that end up very heavy.

 

Články autora COREMUSIC

Betraying The Martyrs si do Vopice přizvali nepálský metal i saxofon!

Všichni ví, že komornější akce mají nespočet plusů. Osobnější přístup, neskutečnej riot na malém prostoru a mnohdy i pořádnou saunu.…

BEEING AS AN OCEAN: PROXY: An ANIMO Story - Nedotažený výlet do neznáma

Being As An Ocean jsou na hardcore scéně celkem profláklou a uznávanou entitou. Tehdy emocemi nasáklý melodický hardcore sedl jako prdel na hrnec…