Blog
Scrawled
Přejít na obsah

Scrawled

Takže první profil kapely, ke kterému jsem se dostal jako autor, nechci věnovat nějaké věhlasné a známé bandě. Raději jsem si dal za úkol ukázat (core) světu kapelu víceméně neznámou. Na ašské core-metalové scéně se do příchodu La Bestia Negra nic moc nedělo, ovšem po jejím příchodu se vyrojilo několik dalších kapel, více či méně kvalitních. Rok 2008 dal vzniknout bandě Scrawled ve složení mladých kluků: Fabiena Řezáče, Tomáše Korcha a Martina Nusharta.

Hudební styl nebyl daný a kluci chtěli hrát co jim přišlo „na jazyk a na strunu“. Jenže nebyl by to začátek hudební bandy aby se obešel bez problémů. Bubeník Tomáš Korch musel odejít a nahradil ho Štefan Tučný (Steve). Steva a Scrawled svedla dohromady jedna jediná věc, tričko In Flames, které měl Steve na sobě, když se poprvé potkali. A tak začalo Scrawled jak ho známe teď, hlavní vokál: Chip (Jaroslav Šídlo); bicí: Steve (Štefan Tučný); basa: Všéťa (Petr Všetečka); kytara: Malta (Tomáš Malotín); kytara: Fába (Fabien Řezáč). V tomto složení po půlroční nedobrovolné pauze začali kluci tak nějak fungovat jako kapela.

Když všechny problémy pominuly, spatřilo světlo světa demo King is Dead. Špinavý a tvrdý dead/trash metalcore. Rád bych řekl, že Kiing is Dead je kvalitní demo, které ukazuje že Scrawled mají hodně před sebou, ale je tu jiná věc. Demo není tak špinavé, jako špinavě zní. Zvuk není zrovna nejlepší, kytary zrovna kulervoucí a vokál na ty čtyři songy stačí tak tak aby nezačal otravovat. Proč dělám profil kapele, které vydala trošku „ušmudlané“ demíčko? Nejsou to jen písničky co mě zaujalo, je to zápal kluků, kteří se pořád snaží dostat kapelu jako takovou dál a nepřestávají se snažit ani po negativních recenzích. Jejich fanouškovská základna je pořád drží a kluby při jejich návštěvě nejsou nikdy prázdné. Scrawled byli v hudebním pořadu na rádiu Egrensis, vystoupili na několika fesťácích, více než dvaceti koncertech a zahráli i pár akustických show. 3.12.2010 vystoupí v Ašském klubu Klubíčko a předvedou nové pecky. Teď se kapela uklidila a natáčí krátký klip pro Jaroslava Balíka na filmový festival a poté začnou natáčet vlastní studiový videoklip. Zápal se Scrawled nadá upřít a proto jim přeji do časů budoucích koňskou dávku štěstí a pořádně zamakat, ať se dostanou mezi českou elitu.


 

EP King is Dead obsahuje čtyři songy:

  • King is Dead
  • Killer
  • Time of Defeat
  • FearČlánky autora Dan Krátký

Debauchery - Germany´s Next Death Metal

Tak a je to tu. Bring Me The Horizon postihla změna, stejně jako Sonic Syndicate, stejně jako Architects a vůbec se touhle cestou vydává hodně…

Debauchery

Po solidním old-schoolovém a pořádně hutném death albu Rockers & War nám za chvilku na pulty našich oblíbených storů přiletí další placka…