Blog
The Bled
Přejít na obsah

The Bled

The Bled je kapela pocházející z Arizony a podle mě si zaslouží daleko větší pozornost, než jakou jí média i fanoušci dopřávají. Ve své hudbě kombinují The Bled technický post-hardcore s metalcorovou dravostí a silnými refrény. Kapela vznikla v roce 2001 a probíjela se jako všechny kapely na tvrdé hudební scéně. Po dobytí lokální scény v Tucsonu a vydání několika EP se kapela rozhodla pro nahrání plnohodnotné desky. Těsně před nahráváním ale zpěvák Adam Goss nahlásil odchod za kapely a jako svou náhradu navrhl zbylým členům Jamese Muñoze. Ten se v kapele osvědčil a po nahrání desky Pass The Flask v roce 2003 zůstal plnohodnotným členem kapely. Deska měla obrovský úspěch v HC komunitě, protože kombinovala mathcorové prvky s post-hardcore hravostí a vynikajícími texty. K podpoře prvního CD se The Bled vydali na turné, které ještě více nakoplo jejich už tak slušně rozjetou kariéru.
V roce 2005 vychází druhá deska s názvem Found in the Flood, tentokrát už u světoznámého labelu Vagrant Records, ke kterému kapela přestoupila po rozepři s labelem Fiddler Records, u něhož vydali předcházející Pass the Flask. Na novém albu kapela spolupracovala s Markem Trombinem, který produkoval například desky Jimmy Eat World nebo gigantů Blink 182. Na desce vynikla jednak dravost a tvrdost kapely, ale i její jemnější, uhlazenější stránka. Díky tomu se Found in the Flood dostala do širšího povědomí posluchačů tvrdé hudby a dosáhla na 87. místo v prodeji desek v Billboard 200. Úspěch alba zajistil kapele účast na Warped Tour a později i na Taste of Chaos Tour společně s Rise Against nebo The Used.
Třetí desku s názvem Silent Treatment napsali The Bled při Taste of Chaos a její produkce se ujal Brian McTernan, který měl na svědomí například desky od Converge. Dle mého je Silent Treatment vrcholem tvorby The Bled. Album spojuje vynikající instrumentální, pomále pasáže s charizmatickým Muñozovým zpěvem s pasážemi, při kterých vám ztuhne krev v žilách. Dravost skladeb je až neuvěřitelná a energie jako by se z nich nevytrácela ani po stém poslechu. Po vydání Silent Treatment se kapela opět vydala na turné, tentokrát s Every Time I Die a From First To Last. Dalším úspěchem je pro The Bled fakt, že si je The Dillinger Escape Plan vybrali jako support na svém turné. Neustálé koncertování nakonec kapelu vyčerpalo, jak fyzicky, tak i finančně a musel přijít zlom.
Kvůli nedostatku financí z kapely odešli tři zakládající členové a The Bled hrozil definitivní konec. V těžkém období navíc kapelu opustil label Vagrant Records a situace vypadala nezvládnutělně. James Muñoz se ale nevzdal, původní členy se mu podařilo nahradit novými a po krátké odmlce se The Bled opět vydali do studia, kde nahráli desku Heat Fetish. Ujal se jich label Rise Records, který jim poskytl dost prostoru pro nahrání jednoho z nejlepších počinů roku 2010. Situace v kapele je stále nestabilní a poslední změna line-upu proběhla těsně po vydání Heat Fetish. Snad se situace ustálí a kapela bude moci co nejdříve zpět do studia. Myslím, že nebudu mluvit jen sám za sebe, když řeknu, že další deska The Bled by mě vzhledem k vyrovnanosti kvality všech dosavadních desek, přinejmenším potěšíla.

Nynější sestava:

Robbie Burbidge – kytara (2009–present)
James Muñoz – vokály (2003–present)
Shane Sheffer – basa (2010–present)
Josh Skibar – bubny (2009–present)
Jeremy Ray Talley – kytara (2001–present)

Bývalí členové:

Mike Celi – basa (2001–2004)
Adam Goss – vokály (2001–2003)
Brad Murray – basa (2009–2010)
Ross Ott – kytara (2001–2008)
Mike Pedicone – bubny (2001–2008)
Darren Simoes – basa (2004–2008)

Články autora Martin Blažek

In Fear and Faith - Symphonies

Kapely hrající moderní tvrdou hudbu, ve které se mísí elektronika, scream a čisté vokály se rodí jako houby po dešti. Většina z nich mi přijde…

Protest the Hero - Scurrilous

Kanadští Protest the Hero se 22. března pochlapili s novou deskou nesoucí název Scurrilous. Počin, který fanoušci očekávali od vydání předchozí…