coreGirls
TVÁŘ COREGIRLS červen 2015: KAMU
Přejít na obsah

TVÁŘ COREGIRLS červen 2015: KAMU

Měsíc červen je pro náš projekt v mnohých ohledech speciální. Tak za prvé: po měsíční odmlce, za kterou se našim fanouškům omlouváme, se vracíme s novou Tváří měsíce. Patronát po korzetiérce Riwě Neroně přebírá žena, které nás svou činností a hlavně nekonečnou energií neustále překvapuje, inspiruje a motivuje.

Řeč je o dobrodružné kuchařce se srdcem pravé rebelky Kamile Rundusové, kterou většina z vás zná pod pseudonymem Kamu, a to pravděpodobně hlavně díky jejímu blogu Kamu's Mise en Place. Na ten pravidelně přispívá překrásnými fotografie, ze kterých se nám doslova sbíhají sliny! Slovní spojení „mise en place“ v překladu znamená způsob přípravy před vařením, kdy jsou všechny ingredience předem připraveny v jednotlivých miskách.
Společně s fotografem Sachtikusem jsme vytvořili editorial nazvaný Spirit of Asia, jež je situován do japonské zahrady venkovní expozice Botanické zahrady v Praze. A to "za druhé" si nechám až na konec našeho rozhovoru...
.


Kamu, jak vím, ty sama máš způsob přípravy „mise en place“ nejraději. Není to trošku paradox, že v reálném životě jsi naopak velmi spontánní a často se vrháš do dobrodružství po hlavě a bez velkých příprav?
Ono to jde jedno s druhým. Organizace je důležitá nejen pro vaření, ale i pro život. Takže i když cestuju a pořád někde lítám, musím si všechno hlídat. Stejně tak v kuchyni. Ale nepopírám spontánnost a občas totální bezhlavost. A to jak v kuchyni, tak na cestách.

Mezi tvé nejčerstvější zážitky patří výlet na vlastní pěst napříč Vietnamem. Jak jsi se na tento výjezd připravovala a jak dlouho dobu jsi pak na cestě strávila?
Nepřipravovala jsem se doslova vůbec. Asi den dva před odletem jsem mrkla na mapu Vietnamu, napsala si seznam jídel, které musím ochutnat a to bylo celé. Cesta samotná pak trvala měsíc.

Můžeš prozradit, zda-li tě určitá část Vietnamu okouzlila více než jiné?
Rozhodně jsem si zamilovala centrální Vietnam. Město Hue. Lidé, kultura a v neposlední řadě jídlo. Je to opravdu gastronomická oáza Vietnamu.

Vzpomeneš si vůbec, kdy jsi se poprvé setkala s veitnamskou kuchyní? A čím konkrétně tě tolik přitahuje?
To už bylo dávno. Asi tak, když mi bylo osm a Binh, maminka mojí vietnamské spolužačky, nám vařila po škole obědy. Všechny ty chutě a vůně se mi zafixovaly a hodlám je teď objevovat ještě lépe.

Momentálně působíš i jako vedoucí kurzů v proslulém Laboratoriu na Praze 1. Jakými tématy se budeš v nejbližších kurzech zabývat a může se do kurzu přihlásit i úplný kuchařský začátečník?
Každý kurz je zaměřen na jiná vietnamská jídla. Teď nás 18. 6. čeká kurz pro úplné začátečníky se základy vietnamské kuchyně, kde nesmí chybět polévka pho nebo závitky. Na své si ale přijdou i pokročilejší milovníci vietnamské kuchyně.

A co ty a vietnamština?
Jsem úplnej samouk. Jen se pořád všech ptám. Takhle jsem se naučila i anglicky. Je to nejlepší způsob. Zvědavost a chtíč.

Naše společné focení je Asií a Vietnamem velmi ovlivněno. Na fotky jsi oblékla speciální top, které sis ze své poslední cesty dovezla. Nosíš Asií ovlivněnou módu i v běžném životě?
Spíš jen na speciální příležitosti. Ale samozřejmě vyhledávám vše, co je s Asií spojené. Tím mám na mysli třeba šperky nebo dekorace do bytu.

Na mnoha fotkách jsi k vidění především v krásných ženských šatičkách, na podpatcích a s vesele barevnou rtěnkou. Jak ale vypadá tvůj běžný outfit?
Můj běžný outfit? Zrovna teď mám na sobě roztrhaný tílko se skejtovým motivem, conversky a klobouk. Každý den vypadám jinak. Vážně. Podle nálady. Jeden den bílé šatičky a růžová rtěnka a další den to může být totální punk.

Naše redaktorka Ev Tě prý poznala jako pin-up/rockabilly girl. Co Ti na pin-up a rockabilly tolik učarovalo? Máš k tomuto retro stylu blízko i dnes?
Tomu už je dávno. Bylo mi 15 a poslouchala jsem rock'n'roll. Líbilo se mi to. Šatičky, sponečky....

A co rock'n'roll jako hudba, posloucháš ho?
Doma si ho nepustím, na koncík vždycky ráda zajdu.

Kdybys měla vyjmenovat tvou TOP 5 hudebních interpretů, kteří by to byli?
Tak to je pro mě záludná otázka. Na to fakt neodpovím. Já jsem na hudbu docela marná. Miluju jí, ale vždycky poslouchám to, co pouštěj moji kámoši. Hlavně ať je to dobrý..

Chystáš se letos na nějaký open-air festival?
Já moc neplánuju. Ráda bych ale Mighty Sounds a Colours of Ostrava.

Mnoho lidí na tobě na první pohled upoutají početná tetování. Jaká je tvoje úplně první tetovačka a kdo ti jí dělal?
Byl to Zhivko z Bloody Blue Tattoo a dělal mi lilii na záda. Bylo mi 16 a máma mi ji zaplatila k narozeninám.

Naší modelku Lucinc-Ruby hrozně zajímá, zda-li už jsi rozšířila ten svůj poníkov?
Něco přibylo, ale spousta práce nás ještě čeká.

Máš nyní jen jednoho tatéra anebo máš více favoritů v závislosti na tom, co a v jakém stylu si chceš nechat udělat?
Můj nejlepší a nejmilovanější tatér a kamarád Szabi (Petr Szabò) z Horní Branné, který působí v pražském Tribu a u sebe na severu. Jeho styl je pro mě tím nej a hlavně mě dokáže dobře vystihnout.

V rozhovoru s naší předchozí Tváří Riwou Neronou jsme se zaměřili hlavně na téma komplexy. Trápily tě rovněž v minulosti nějaké nedostatky na kráse, které jsi chtěla změnit? A jak jsi s tím bojovala?
Pořád bojuju. Hlavně se svým bříchem. Ale pomalu se učím ho přijmout, protože když se podívám na mámu a babičku, je mi jasný, že by to bylo zbytečný trápení. Genetiku nezapřeš a chodit každý den cvičit mě neba.

Nejvíce na tobě obdivuji s jakou mírou pozitivní energie a odvahy jsi schopná podniknout riskantní cesty a vždy jsi z toho vyšla jako vítěz. Mohla bys podpořit vzkazem ty z našich čtenářů, kteří sami teprve sbírají odvahu pro životní změnu?
Víš co je úplně nejdůležitější? Nebát se a chtít to. Já bych lidi hrozně ráda motivovala, ale já to mám asi nějak v sobě. Touhu po poznání a pořádným dobrodružství. A myslím, že to v sobě může objevit opravdu každý. Fakt stačí chtít.

Mockrát děkuji za rozhovor a těším se na naše další setkání!
Já děkuju za nejlepší focení a skvělou společnost. Držím palce do budoucna a posílám velikou pusu!


Překvapením na závěr je novinka, kterou od tohoto měsíce v našem projektu zavádíme. Název editorialu, jenž s Tváří měsíce vytváříme, bude odteď zároveň naším měsíčním tématem, na jehož základě vytvoříme čtyři různé fotosety a náš obsah obohatíme o další tématicky zaměřené články, pozvánky i aktivity. Vychutnejte si s námi asijsky zaměřený měsíc červen a editorial s okouzlující Kamu, nazvaný Spirit of Asia.

Články autora Geen Pagliacci

Téma měsíce: My Daemons – The Conjuction of Succubi

A máme tu poslední, závěrečný fotoset k tématu měsíce My Daemons, který jsme ztvárnili hned v pěti různorodých fotosetech, Tvář měsíce…

POZVÁNKA: CHARITATIVNÍ HALLOWEEN PARTY

Srdečně vás všechny zveme na naši první společenskou událost, kterou realizujeme ve spolupráci s týmem festivalu Žižkovská Noc –Charitativní…