coreGirls
VALA'S ENCHANTED AMBRY: "Každý moment na téhle planetě má své kouzlo, když jej chceme vidět"
Přejít na obsah

VALA'S ENCHANTED AMBRY: "Každý moment na téhle planetě má své kouzlo, když jej chceme vidět"

Pod tajemným názvem Vala’s Enchanted Ambry se ukrývá projekt, který původně vznikl pod taktovkou dvou čarodějek. Nyní jej má na svědomí jen jedna z nich – Mariana, která se zabývá přípravou nejrůznějších olejů, čajů, svíček a dokonce vám může připravit i nápoj lásky nebo vyložit karty. Nevšední projekt jsme se rozhodli detailně prozkoumat a čarodějku vyzpovídat.


Celkový repertoár jejích "služeb" jde jen těžko vymezit a zdá se, že je vše na konkrétní domluvě a nic není jasně nastaveno: „Nechci být jednou z těch čarodějnic a vědem, které mají pevně stanovený katalog služeb, ze kterého vybočit znamená připlácet nebo dokonce nepochodit. Naopak, nabídku, kterou mám na stránkách, vidím spíš jako příklad toho, co vše se dá udělat, kam až nahlédnout. A pokud tam něco chybí, znamená to, že i tam je prostor se rozšířit. A to vše záleží jen na potřebách klientů a jejich přáních,“ podotýká Mariana.

Pod označením čarodějka, si lze představit mnoho a myslím, že velké části čtenářů vytane na mysli ježibaba z pohádky s bradavicí na nose. Vězte však, že to tak být určitě nemusí, k čemu tedy Marianiny ručně dělané produkty slouží a jak mohou pomoci lidem? „Slouží ke všemu možnému. Od talismanů pro štěstí, přes kouzla a výrobky na úpravu nálady, soustředění, uklidnění nebo spánek, až po bylinkové workshopy nebo konzultace, co se týkají magické praxe. Žijeme v době, kdy léčit se z čehokoli znamená jíst chemikálie, na chřipku doktoři předepisují bez rozmyslu antibiotika, na výkyvy nálady, deprese nebo obecnou nespokojenost zase antidepresiva. Neberte to tak, že bych nesouhlasila s doktory nebo se jim nedej bože chtěla míchat do řemesla, ale myslím si, že spoustu problémů, které máme, začneme řešit, až když pocítíme jejich symptomy na těle. Většinou ale tyhle záležitosti vyvěrají z bloků, které pochází z naší hlavy a tělesné projevy pak už nejsou samotný problém, ale jenom důsledek. Nezabývám se léčitelstvím, ale jsem toho názoru, že když už nic jiného, duševní pohoda prospívá i fyzickému zdraví a způsobů, jak jí dosáhnout je mnoho, a to je něco, čemu by mohl věřit i skeptik. Pointa je, a to nemohu nezdůraznit, že vše co dělám, slouží ku pomoci, záleží jen na tom jak a v čem.“

Za předpokladu, že v sílu magie či okultismus nevěříte, možná alespoň oceníte domácí čaje. Ale jak sama čarodějka říká, vše co nabízí, prospěje spíše lidem, kteří v účinky magie věří a nezáleží na tom, zdali ji praktikují. Jak si čtenář může všimnout, Mariana se snaží pomáhat lidem a odměnou jí je především hřejivý pocit. Poprvé ji čáry okouzlily již v dětství: „Ne, že bych se ve školce snažila uřkávat děti, které měly lepší svačinu než já, ale zájem o magii, obdiv k pohádkovým a televizním čarodějnicím už byl. Postupně počínaje brzkým školním věkem, jsem se dostala ke klasické, mainstreamové esoterice, skrze polodrahokamy a jejich účinky a pak se to postupně nabalovalo přes můj první balíček tarotových karet ve dvanácti letech. Od té doby jsem na fascinující cestě poznání sebe sama, světa, magie, mytologie i historie,“ říká čarodějka.

Pro případ, že by někoho toto umění více zajímalo a chtěl by se magii aktivně věnovat, nám Mariana dala několik tipů kde začít. Avšak za předpokladu, že byste měli zájem o delší diskuzi, neváhejte Marianu přímo kontaktovat, ráda se s vámi o své poznatky podělí. „V tom co dělám i v tom, co mohu nabídnout, se promítá můj v téhle době již celkem osobní systém, který je kombinací několika tradic a magických škol. Co se týče osobní praxe, mohu doporučit svou první magickou knihu Cesta čarodějky od Ly de Angeles, kde je mnoho základních cvičení, stejně jako celkem komplexní úvod do světa magie pro ty, kteří nemají zkušenosti, ale i pro ty, kteří mají začátky za sebou. Co se týče bylinek, tak do začátku určitě knihy Scotta Cunninghama, který má ale i mnoho co říct co se týká i samotné praxe.“

Mariana je zajímavá žena s velice neobvyklým zájmem, žije hudbou a magií. Toužíte-li například po lektvaru lásky, není problém! Samozřejmě nelze očarovat konkrétní osobu a lásku si vynutit, ale afrodisiak je čarodějná kuchyně plná. Čarodějka vkládá do svého projektu mnoho času a pomáhat lidem v jejich nesnázích, je jejím hlavním cílem. Neustále se vzdělává a učí novým věcem, magii by se chtěla věnovat na sto procent, ale vždy to bohužel není možné.

Když ji zrovna nerozptyluje míchání olejíčků nebo čajů, věnuje se poslechu hudby. Přesto, že vyrostla na metalu a klasickém rocku, je její hudební vkus velice rozsáhlý. Oblíbila si folk (například severský či balkánský), jazz nebo blues první poloviny minulého století, dle jejích slov je jen málo hudebních stylů, o kterých by mohla říct něco negativního. Očividně jde o velice pozitivního člověka.

„Magie je skutečná a funguje. Každý moment na téhle planetě má své kouzlo, když jej chceme vidět. Svět kolem nás je toho důkazem, stejně tak jako historie, protože lidé nejsou druh, který by se zarytě držel nefunkčních systémů po miliony let. A ještě jedna věc – jsem opravdu ráda za každou zprávu, nezáleží na tom, jestli jde o připomínku, otázku nebo jen o povídání,“ na závěr vzkazuje čarodějka našim čtenářům.


V současné době pro vás Mariana chystá hned dva BYLINKOVÉ DÝCHÁNKY, které jsou plánovány na 25. a 26. 4. 2015. Setkání se budou zabývat především tématem bylin a jejich používání v magii a vykuřování. K vidění a osahání bude mnoho druhů bylin, dřevin i pryskyřic. Akce se konají na pražském Vyšehradě a závazně se můžete přihlásit skrze email valas.ambry@gmail.com nebo zprávu na fb fanpage Vala's Enchanted Ambry. Vstupné činí 200 Kč.

Vala's Enchanted Ambry WEB

Vala's Enchanted Ambry FANPAGE

Články autora Ev H

STRIGA: Tetování byla láska na první pohled

Kouzelnice s tuší a čarokrásná modelka, která se vám dostane doslova pod kůži, to je umělkyně a tatérka Striga. Nejenže jde o velice talentovanou…