KNP
KENDRICK LAMAR
Přejít na obsah

KENDRICK LAMAR

Po delší odmlce se vrací Klub Náročného Posluchače s papá Jonathanem v čele flotily záplavy alternativních klipů a hudebních užasnostní, které na vás budeme s kolegama sypat ze všech stran. Hrozně mě a ostatní potěšilo, když se nám v inboxu začaly objevovat vzkazy, kde si o KNP řikáte a ptáte se, kde je chyba. Zde je odpověď.
Máme neděli, čas se nám posunul o hodinu zpět, takže máme víc času se podívat co pro nás hudební svět má a dnes to bude opravdu pořádný příspěvek. Představíme si vycházející hip hopovou hvězdu, která to za krátký čas dotáhla na světovou špičku.
Je jím obdivovaný Kendrick Lamar Duckworth aka Kendrick Lamar či K-Dot.
Tento mladý talentovaný rapper se narodil v americkém městě Compton v roce 1987 v 16. roce života - tedy v roce 2003 vydal první mixtape Youngest Head Nigga In Charge. V roce 2011 vydal nezávislou placku Section.80, která mu okamžitě otevřela dveře do světa a kritici velmi vřele tento počin přijímali a bylo jasné, kam jeho cesty povedou. V roce 2012 zde bylo obří očekávaní na debutovou desku good kid, m.A.A.d city.
Máme zde součastnost a deska To Pimp a Butterfly mladému umělci konečně přinesla zasloužené plody jeho práce. V únoru 2015 mu skladba "i" proměnila v ocenění Grammy.
Kendrick je také součástí skupiny Black Hippy, kam patří velká jména jako Jay Rock, Schoolboy-Q či Ab-Soul. O těch možná příště.
Jeho hity nyní atakují světové hitparády a z mladého nevýrazného umělce se rázem stala hvězda světového formátu a např. song "A.D.H.D" (zkratka po poruchu poznornosti - pozn. red.) mají v soundtracku i takové hvězdy, jako třeba poslední herní pecka od Rockstar Games - Grand Theft Auto V.
Takže nasaď co největší sluchátka a udělej si tu neděli hezkou. Zasloužíš si to, když zejtra zase je ta práce a venku hnusně!
Příště zase u něčeho diametrálně rozdílného!


Články autora Jonathan

Slipknot v O2 Areně? Špatný zvuk pro zvučné jméno!

Slipknot jsou tělesem, kteří zvěstují své metalové evangelium již téměř 20 let a určitě nemá smysl zde nějak sáhodlouze rozepisovat jejich…

Letošní MetalFest v Plzni bude ve znamení zvučných jmen!

Západočeská metropole bude v obležení takových jmen jako Cradle of Filth, SepticFlesh či Amon Amarth. Toto je ale slabý výčet celkové soupisky,…