KNP
THE WEEKND
Přejít na obsah

THE WEEKND

Je čas na naší pravidelně nepravidelnou rubriku a dneska se kouknem na umění, jiný žánr a uplně něco jiného.
Dnes bude na řadě Abel Tesfaye aka The Weeknd a jak se na vrchol dostal. Jeho prudký náběh na dráhu slávy se stal v roce 2010, kdy na server YouTube nahrál pod svým pseudonymem The Weeknd serii jeho tracků, které se okamžitě ujaly a hnedka je kritika přivítala. To ještě nevěděl, že svět se mu složí k nohám s jeho remakem předchozích mixtapů. Remake se jmenoval Trilogy, který nesl remastery původních skladeb a nové skladby se zde ukázaly též.
Weekndovo cesta slávy se stala nevyhnutelnou a dokazuje to i pěkná řádka nominací a samozřejmě výher jako umělec roku či jeho Trilogy jako nejlepší R&B/Soul deska roku. Následovaly okamžité vystupování v televizích, featuringy a samozřejmě největší festivali jako např. je známá Coachella. Jeho videoklipy jsou vždy dělané s uměleckým nádechem a vždy mají co říct.
Loňský rok vydal své plnohodnotné album s názvem Kiss Land, které opět se velmi dobře uchytilo a udalo směr, kterým se bude tento nadaný interpret vydávat.
Jeho hudba by se dala definovat jako altnernativní R&B s prvky alternativního rocku a ambientu. Velmi komplexní zvuk, který odráží přesně jeho myšlenky a druh umění. On sám se nechal slyšet, že moc nedává prostor všem novinářům a dalším - chce si hudbu dělat po svém a pokud to tak nebude, neuspěl.
Jeho myšlení se opravdu daří a vše je dokonalé. The Weeknd se opravdu zaryje pod kůži. Jeho hudba je jako sex (když si k tomu připočteme 90% sexuální podtext všech jeho písní či dokonce jasné sexuální sdělení), tak se hodí i jako užasný komplic na večer ve dvou :-).
The Weeknd je OPRAVDU pro náročné - jeden z těch nejvíc náročných, které jsme tu měli a my si dáme klip, který natočil v Japonsku a opravdu zde definuje umění o kterém jsem psal již dříve.
Budete vědět o čem jsem psal, až si ho poslechnete. Je to jako droga! Nechte ho vstoupit do svých slechů a myslím, že X z vás ho už nikdy nesmaže z přehrávače!

....

XO

Články autora Jonathan

Slipknot v O2 Areně? Špatný zvuk pro zvučné jméno!

Slipknot jsou tělesem, kteří zvěstují své metalové evangelium již téměř 20 let a určitě nemá smysl zde nějak sáhodlouze rozepisovat jejich…

Letošní MetalFest v Plzni bude ve znamení zvučných jmen!

Západočeská metropole bude v obležení takových jmen jako Cradle of Filth, SepticFlesh či Amon Amarth. Toto je ale slabý výčet celkové soupisky,…