23. 5. 2015
JINJER – ukrajinská metalová smršť 23.5. opět v Praze
Podrobnosti koncertu

JINJER – ukrajinská metalová smršť 23.5. opět v Praze

potvrzeno.

možná.

odřeklo.
Z průmyslového města Horlivka, z válkou zmítaného Donbasu přijede do Prahy asi nejpopulárnější ukrajinská metalová kapela současnosti. Ani loňský vážný úraz jejich bubeníka, ani dlouho trvající krize na Ukrajině téhle ostřílené partičce nebrání v tom jezdit po Evropě a nahlas do světa křičet svůj názor, svoji muziku.

Jinjer vznikli v roce 2009 v nehostinné průmyslově založené oblasti nedaleko Donětsku, kde má metalová subkultura velmi silné postavení. Trvalo téměř dva roky, než se ustálila sestava kapely v podobě, jakou známe nyní. Fenomenální zpěvačka Tatiana Schmailyuk, která svým mohutným řevem strčí do kapsy většinu chlapů, v mžiku zvládá s přehledem přepnout na bezchybný čistý vokál. Ukázkově sehrané duo kytaristů Dmitriy Oksen a Roman Ibramkhalilov, energický a charismatický basák Eugene Abduhanov a Alexander Kozyichuk, kterého v roce 2013 nahradil nadpozemsky rychlý a strojově přesný bubeník Eugene Mantulin.Teprve rok 2012 znamenal pro kapelu raketový vzestup: První videoklip (Exposed as Liar – odkaz níže), koncerty po celé ukrajině, hraní na největším ukrajinském rockovém festivalu Best City UA, ke konci roku také další video k songu Scissors (odkaz rovněž níže). V roce 2013 se kapela vydala na svoji první tour po Ukrajině, Rumunsku a Moldávii. Také vyšla první oficiální deska Jinjer s názvem Inhale, Don't Breathe, která obsahuje i největší hity Exposed as Liar a Scissors. V Kyjevě se zúčastnili a zvítězili v soutěži BEST METAL ACT a získali ocenění Best Ukrainian Metal band of the year #2013. Kapela také ukazuje první singl z nadcházející desky, nese název No Hoard of Value a na YouTube jej kapela dává s vydařeným lyric videem (níže).

Exposed as Liar (official video) - https://www.youtube.com/watch?v=lxwGWmFiu_w
Scissors (official live video) - https://www.youtube.com/watch?v=DZ_WDLA9i7c
No Hoard of Value (lyric video) - https://www.youtube.com/watch?v=k6mGOxzSVDU

V roce 2014 vyšla druhá deska s názvem Cloud Factory. Zajímavostí je, že autorkou grafiky na obalu a bookletu je sama zpěvačka Tatiana. Na YouTube se objevuje oficiální video k songu Cloud Factory. Kapela na jaře projela celou Evropu a poprvé zahrála také v České Republice, a to v Pražském Exit-u a v Brně. Do Čech se Jinjer pak vrátili ještě v létě a zahráli ve Velkém Meziříčí na FajtFestu. Další tour byla v plánu na podzim, k tomu však bohužel nedošlo kvůli vážnému zranění bubeníka Eugena Mantulina.

Cloud Factory (official video) - https://www.youtube.com/watch?v=LgFvXLbJMSE

Na přelomu let 2014 a 2015 už ale Jinjer opět koncertují. S tajemným ninjou jako náhradou za bicíma hrají pár koncertů v Rusku, Ukrajině a Rumunsku, veškterý výtěžek putuje na léčbu Mantulina, který musí po zlomenině páteře podstoupit dlouhou, náročnou a drahou rehabilitaci.

Zdroje: Facebook, ziny, oficiální web kapely http://jinjer-official.com

Na jaře 2015 mají Jinjer v plánu opět několik zastávek v České Republice. Mezi nimi i 23. května v pražském Exit-u! O support se postará v první řadě legenda českého nu-metalu a crossoveru, kapela Fourth Face. V nové sestavě, s novou energií a hlavně pekelně dobrou muzikou. Dále pak mladí a draví Beast Within the Sound, kteří mají za sebou přes relativně krátkou existenci kapely už účast na největším extreme metalovém festivalu v ČR, na věhlasném Brutal Assaultu, a také debutovou desku s názvem Eternal Conflict. Čtyřlístek uzavírají litoměřičtí We All Gonna Die, nekompromisní deathcorová nálož s velkým potenciálem.

FACEBOOK EVENT: https://www.facebook.com/events/630651190396006
Program:

19:00 - Vstup
19:30 - 20:05 - We All Gonna Die
20:30 - 21:10 - Beast Within the Sound
21:40 - 22:30 - Fourth Face
23:00 - ??:?? - JINJER

Vstupné v předprodeji (bude spuštěn běhen února): 200 Kč
Vstupné na místě: 250 Kč

Akci pořádá umělecké sdružení Infernalismus
http://www.infernalismus.com/