Novinky
COREMUSIC PLAYLIST: Rock for People a tvrdý kytarovky? Moshuje celej Hradec!
Přejít na obsah

COREMUSIC PLAYLIST: Rock for People a tvrdý kytarovky? Moshuje celej Hradec!

25 let! Přesně tolik ročníků má na kontě dříve českobrodský, dnes královéhradecký festival Rock for People! Své čtvrtstoletí oslaví sadou speciálních koncertů a samozřejmě také velmi chutným line-upem přímo ve Festivalparku! Opět nebudou chybět divoké moshe a circle pity, protože i tentokrát se bookerům podařilo ulovit řízná jména. Důležitý zahraniční kapely, který se v Hradci nebudou bát třísknout do kytary a zařvat do mikrofónů, jsme vybrali do našeho speciálního Spotify/YouTube playlistu. Dej si ho teď hned, PLAYLIST NAJDEŠ DOLE!

Půlka z vás se možná ironicky zasměje, že zrovna corový playlist začíná "zpopovatělými" Bring Me The Horizon. Ta druhá polovina samozřejmě ocení, že kapela, která formovala celou generaci metalcoru, v našem výběru nechybí. Zároveň se jedná snad o nejočekávanější jméno festivalu, to nelze ignorovat! No a když už na festivalu budeme mít Oliho Sykese, můžeme se modlit, aby se přifařil na závěr setu You Me At Six, kteří zahrají ve stejný den! To by bylo něco, kdyby si Josh a Oli dali singl Bite My Tongue společně, tak jako na nahrávce! You Me At Six svoji účast na RFP trochu prořekli na koncertě ve Futuru, a tak jsme rádi, že je festival posléze jen potvrdil. Tohle je kapela, kterou fakt musíš vidět live!

Mezi největší a zároveň nejtvrdší jména festivalu se rozhodně přiřadí veteráni severského metalu In Flames! Ačkoli kapela procházela určitým vývojem, který se někomu nemusel líbit, svoje místo na metalovym slunci si zaslouží! Částečně do podobného hudebního ranku bychom mohli zařadit o něco mladší Brity Glamour Of The Kill, kteří přijedou pohrotit svý nejnovější album Resurrection.

Our Last Night se do ČR vrací pravidelně. Aby taky ne, vždy se tu setkají se skvělým přijetím. RFP tedy neváhal a pozval je na svá pódia již podruhé. To Australané The Amity Affliction si na festivalu střihnou premiéru, ne však před českými posluchači. Jejich poslední gig v Praze sesbíral protichůdné recenze, tak uvidíme, jak nás přesvědčí tentokrát. Těšit se můžeme i na stále ještě dosti mladé Bad Omens! Humbuk okolo malého jména na plakátu je snad ten tam, stejně jako rozčarování z failu na nedávné pražské zastávce, kdy se kapele rozbil počítač.

S velkou radostí oznámili pořadatelé americkou hc partu Turnstile, takže bude prostor i pro pořádnej hlasitej bordel. Síly si určitě musíte šetřit taky na úžasné Idles, protože ti to teda taky umí neuvěřitelně rozjet! Tady opravdu na sto procent platí heslo "PUNK'S NOT DEAD!" Přidáme ještě jedno peckové jméno: Boston Manor! Tahle přímočará pop punková banda se parádně představila na koncertě Good Charlotte ve Fóru Karlín, kde ten jejich pop punk působil dost syrově a drze. Nezmeškej je!

Na vlnách kytarových stěn nás pak do nostalgicky smutné atmosféry převezou modly post-rocku God Is An Astronaut a to bude taky krása. Další tipy? Samozřejmě Flogging Molly, Saint Agnes nebo si počkejte taky na německé harcovníky Eisbrecher! Harmonogram letošního 25. ročníku už je venku (mrkni zde: https://www.rockforpeople.cz/ctvrtek/), brzy dojde k aktualizaci mobilní aplikace, a tak už si pomalu můžeš připravovat svůj vlastní plán pěkně den po dni!



Články autora COREMUSIC

Punkrocková smršť pod taktovkou The Bouncing Souls!

Není nad to, si uprostřed festivalové sezóny zalézt do chladného suterénu, dát si studený pivo a poslechnout svižnej skate punk. Řekl bych,…

Slipknot uchvátili publikum a trhali ušní bubínky!

Konečně jsme se dočkali. Po několika letech se do Prahy opět vrátili legendární Slipknot. Byl to pro mě první koncert nu-metalových legend,…