Novinky
coreWeek #2: Zatímco Danny Worsnop pilně skládá, Oli Sykes leze na Kilimandžáro
Přejít na obsah

coreWeek #2: Zatímco Danny Worsnop pilně skládá, Oli Sykes leze na Kilimandžáro

Zdravíme vás u dalšího vydání coreWeek, které je tentokrát nabité až k prasknutí novinkami za poslední dva týdny. V klidu se usaďte a jdeme na to.

Švédská kapela Normandie se v poslední době velice posunula kupředu, třeba i přesto, že se rozloučili s jedním ze svých dvou dosavadních frontmanů. Parta pokračovala ve třech a nyní nabrala nového basistu Lucase Englunda. Vítej v kapele kámo!

Odchody z kapel někdy bývají více než složité. Své o tom ví například kytarista Andy z pop-punkových As It Is. Šušká se, že to pro něj samotného bylo veliké překvapení. Mrkněte na Facebook, kde najdete větší zprávu o této změně. Je ale jasné, že As It Is budou nadále pokračovat.

U odchodů ještě zůstaneme. S Hollywood Undead se před pár dny rozloučil Matthew “Da Kurlzz” Busek. Nešlo ale o žádnou potyčku, Matthew se jen chtěl věnovat svým vlastním zájmům, HU to respektovali a tak jde život dále a to samé platí i pro celou partu, která vystoupí příští rok v České republice. My se už těšíme! Zároveň kluci mají v plánu vydat speciální 56 stránkový komiks s podporou Heavy Metal Magazine. Tahle paráda spatří světlo světa už 6. prosince. No není to skvělý dárek pod stromeček?

Deuce, bývalý člen Hollywood Undead, hlásí návrat, a to s předělávkou celého svého alba Invicible z roku 2012, kde nyní nalezneme 2 nové songy Thank You a Bitch This Is It! Upgradovaná verze LPčka vyjde 1. prosince!

A je to venku! Danny Worsnop maká na nové sólovce! Jeho poslední album The Long Road Home pobralo dost kritiky, ale i pozitivních ohlasů. Nechme Dannyho dělat to, co ho baví, nehledě na to, že si ho lidé spojují převážně s Asking Alexandria. Už aby to tady bylo společně s novými We Are Harlot i Askinama.

Oliver Sykes a Jordan Fish vyšplhali na Kilimandžáro! Šílenost? Proč zrovna oni? Vše začalo, když se Jordanovi narodil syn Eliot, který posléze protrpěl krvácení do mozku a teď bojuje o přežití. Proto vybírají peníze na intenzivní péči v nemocnici v Southamptonu, právě i tímto šíleným způsobem. Finanční pomoc už poskytli třeba Good Charlotte či Architects! Oliver Sykes se přidal ke svému parťákovi a dne 12. října se vydali na osmidenní výšlap na vrchol této pětitisícovky. Respekt!

A teď něco pro zastánce deathcoru. Nahajpovaní Shadow Of Intent plánují svou úplně první světovou live show 1. prosince v USA (vězte tomu nebo ne, pánové ještě spolu na pódiu nestáli). Zahrají vybrané tracky z obou svých alb. Tak už je jen otázkou času, kdy zavítají kluci i do Evropy, snad se toho někdy dočkáme.

Sotva Vesta Collide představili své debutové album New Obsession z aktuálního roku, sdíleli nedávno informaci, že už makají na novém materiálu. Tak schválně, co se z toho vyklube!

Velikou událostí je návrat legendárních Quicksand s novým albem po neskutečných 22 letech! Partička, jež vznikla v roce 1990, je označována jako post-hardcore, ale i alternative metal. V letech 2000 až 2012 byli Quicksand neaktivní a nyní již zase koncertují. Placka se na pultech objeví 10. listopadu!

Jako další překvápko pro vás mám oznámení nového alba The Offspring v roce 2018. Po pěti letech nekonečného čekání se punková modla probudila a vyslala nám zprávu, že už na nových věcech nějakou dobu maká a že se máme na co těšit. Tak kde to vázne hoši, už jste prospali celých 5 let! Bude to stát za to?

Následující pátek si nechte volný, protože se určitě budete chtít koukat na stream tribute koncertu pro zesnulého Chestera Benningtona z Linkin Park na YouTube. Vystoupí Blink-182 nebo Bring Me the Horizon, dále členové skupin Avenged Sevenfold (M. Shadows) Yellowcard (William Ryan Key), Korn (Jonathan Davis) nebo System Of Down.

Five Finger Death Punch jsou zase ve hře. Nejen, že mají pro vás připravené v prosinci Greatest Hits, kde najdeme dokonce dva nové songy, ale příští rok se dočkáme i další desky. Snad to bude zase námrd, na který jsme zvyklí! A snad je teda Moody už v cajku...

Kdo si chce odpočinout od tvrdších žánrů, pro něj jsou tu Hoobastank, kteří v roce 2018 konečně přichystají novinkovou desku po pěti dlouhých letech! Nostalgie se vrací, ačkoli samozřejmě nevíme, co od nových věcí očekávat. Pokud kapelu neznáte, zkuste to napravit! Americká čtveřice se řadí mezi světovou špičku alternativního rocku a jejich nejslavnější song The Reason obletěl snad všechna rádia ever.


No a je to tu zase: Asking Alexandria pro nás mají připravený další song Where Did It Go! Buďte ready 25. října! Kdo se už nemůže dočkat? Btw. song Into The Fire má už skoro 5 melounů shlédnutí za celý měsíc!

Zrodila se nám tu zajímavá kapela s názvem Speak The Truth...Even If Your Voice Shakes, jež je složena z členů známých Senses Fail. Pánové experimentovali a pustili se do žánru 90s/early 2000s rock. To zní sakra dobře ne? 10. listopadu na nás vybafne album s názvem Everyone You Love Will Slip Away From You.


Fanoušci The Faceless se dočkali! 1. prosince bude venku nová placka! Ponese název In Becoming A Ghost a už teď můžeme předem říci, že půjde o unikátní album!

Nakonec nahlédněme do útrob nahrávacích studií. Kdo právě teď dokončuje recording sessions? Jsou to například Hacktivist, Three Days Grace (ti již mají hotovo a brzy se dočkáme bližších informací) nebo Villain Of the Story!

Tady je pár dalších zajímavých releasů oznámených v minulém a předminulém týdnu:

Nothing Nowhere - Reaper (20. října 2017)
Skillet - Beyond Unleashed (17. listopadu 2017)
Ghost Atlas - All Is In Sync, And There's Nothing Left To Sing About (17. listopadu 2017)
Various Artist - Spawn (Again) A Tribute To Silverchair (17. Listopadu 2017)
Green Day - Greatest Hits: God’s Favorite Band (17. Listopadu 2017)
Emery - Revival: Emery Classic Reimagined (17. listopadu 2017)
Dead By April - World's Collide (Acoustic Session) - (20. října 2017)

Na závěr jsem si pro vás připravil několik songů, které vyšly během minulého týdne a které se nám nevešly na náš facebookový feed. Zapněte si YouTube playlist pod článkem a vlítněte na to!


Články autora Matty Vaněk

Hopes Die Last: „Cítili jsme, že je ten správnej čas na to, dát se po 14 letech zpátky dohromady.“

Minulý rok nás potkalo velké štěstí, protože jsme se setkali s parádní kapelou Hopes Die Last. Ti se po 14 letech vrátili v základní sestavě…

DROPOUT KINGS: Děláme věci, který by normálního člověka ani nenapadlo dělat!

Arizonská skvadra Dropout Kings tenhle rok kralovala Fajtfestu a jako jedna z headlinerů rozskákala celý kopec a spustila vlnu šílenství pod stagí.…