Novinky
Exotika míří na Fajtfest, Dropout Kings a Blood Youth se předvedou v plné parádě!
Přejít na obsah

Exotika míří na Fajtfest, Dropout Kings a Blood Youth se předvedou v plné parádě!

Máme tu hned 2 nové přírůstky na ročník 2021 a těmi se stávají Blood Youth a Dropout Kings. Jde o velmi pestrý výběr dvou odlišných žánrů a myslíme si, že právě tyto kapely je zakázaný vynechat! A proč? To se dozvíš tady v rozhovoru s Bobem, který nám poskytl fakt zajímavé informace!1. Vítej již u třetího rozhovoru Bobe, dneska si s Fajtfestem vyhodil docela exotiku, Blood Youth a Dropout Kings jsou neokoukané kapely, není tenhle ročník o tom skvělém poznávání?

Zdravím tě Matty a všechny fans CoreMusic. Tohle se trefil, jak už jsem dříve říkal, moc nás baví sem tahat neokoukané kapely, ale i obrovsky kvalitní. Upřímně kdo chce vidět donekonečna Pro-pain a Ektomorf? Velmi dobré kapely, ale jsou tady 2-3 za rok. Tohle není naše cesta. Navíc jsem vyrostl na nu-metalu a asi si ho vezmu i pod zem, protože mě to stále tak neskutečně baví (smích).

2. O Dropout Kings jsem slyšel teprve nedávno, míchaj prvky nu-metalu s metalcorem, zajímavá kombinace, výrazní členové a nějakej rap na kopci je taky potřeba. Myslíš, že maj našlápnuto pomalu vejš?

Hej, já už jsem s nimi v kontaktu asi rok, ale jak teď jim vše řeší kolos Napalm Records (jejich vydávající firma), tak je ta komunikace mnohem jednoduší a jejich plány, jak obsadit Evropu jsou konečně reálné. Ano, nu-metal, rap a cítím tam i trochu djent. Chtějí dělat právě ten kultovní devadesátkový nu-metal v novém kabátu a jde jim to myslím skvěle. Tahle partička má za sebou dost pohnutou minulost, ale nechci to moc rozebírat, protože vše se dá dnes najít (smích). Měli by hrát stejný den jako Deez Nuts a Redzed, takže budeme mít velmi zajímavou konfrontaci i s jedním z nej českých nu-metal rap umělců. Tohle bych nerad hodnotil, protože záleží na mnoha okolnostech a zároveň i kousku štěstí, ale předpoklady mají obrovské .


3. Blood Youth skvěle zapadají mezi headlinery, najdeme tu prvky Stick To Your Guns či Every Time I Die a proto si myslím, že se rozhodně neztratí ani mezi většíma kapelama.
Tohle asi bude nejsilnější ročník na hardcore nemyslíš?

Ti zapadnou dobře všude! Berou je jak fans hardcore-punku přes metalcore a nu-metal. Je to jedna z velmi oblíbených kapel magazínu kerrang a to je v Evropě hodně těžká váha. Budou podle mě jedním z černých koní příštího ročníku. Dejte si na ně pozor!
Víš, že mají předělávku od Slipknot na skladbu S.I.C.? Hodně mi chvílemi připomínají Spineshank. Znáš? Ty řezavé kytary a naléhavý zpěv. Blood Youth mohou být jejich nástupci .

Uff, za 12 let jsme neměli tolik hardcoru snad dohromady, ale vyplynulo to tak z prvních headliner slotů a možná se tímto směr budeme ubírat několik dalších let nebo už napořád. Je lákavé být jednou z hlavních hardcore akcí léta .

4. Tímhle tedy uzavíráš kapely na ročník 2021 nebo nás ještě něco překvapí?

No, pozor, ještě máme něco v rukávu, ale navíc uzavřít co nejrychleji festivalový lineup je hloupost vždy se to dá nějak posunout nebo roztáhnout, protože může přijít nabídka co nepůjde odmítnout!

5. A návštěvníky by určitě ještě zajímali nějaké detaily ohledně areálu, dočkáme se něčeho nového a na co se vlastně těšíš nejvíc ty?

Určitě chystáme nějaké změny a nové vychytávky, ale ještě to nemůžu bohužel prozradit, protože vše je zatím ve fázi plánování.
Čtvrtek - Knocked loose, pátek - UABB a sobota STYG, ale stojím na sto procent za každou kapelou! Tohle bude nejsilnější ročník a věříme ve Vaši podporu!
Děkujeme, protože jsme v tom všichni společně.


Články autora Matty Vaněk

As Everything Unfolds: Celý léta jsme neměli nic a najednou máme za rok všechno. Je to úžasný!

Máme pro vás první rozhovor z letošního Rock for People! Hned v úvodu festivalu jsme si popovídali s Charlie Rolfe z kapely As Everything Unfolds…

IN FLAMES jsou zpátky v Praze a rovnou se silným supportem!

In Flames ze Švédska se přeci jen ještě ukážou tento rok v Praze!A zdá se, že přivezou i novej materiál - The Great Deceiver je novej singl,…