Novinky
Japonská kvalita, zmrtvýchvstání a dobrá nálada, to vše přinesli Crown The Empire, Volumes a Coldrain
Přejít na obsah

Japonská kvalita, zmrtvýchvstání a dobrá nálada, to vše přinesli Crown The Empire, Volumes a Coldrain

Všichni víme, že pondělí je ve většině případů den na dvě věci. Své o tom ví i bassák Volumes Raad Soudani. Jakto? Tak to se dočtete níže!

Přejdu rovnou k prvnímu učinkujícímu večera, klukům z Japonska – Coldrain. Zde hned bylo jasné, že toto jméno nevyzní naprázdno. Téměř ihned po zaznění prvních tónů se uprostřed "tanečního parketu" rozpoutal moshpit, který přetrval až do úplného konce. Lidi sebou mleli, pěli a náramně si to užívali.
Předchozí věty ale tak úplně neplatí pro Californský quintet Volumes. Jejich řady sice doplňovala nadupaná entita jménem Marc Okubo, nicméně publikum to zprvu nechávalo vcelku chladným. Pár hlav se sice pohupovalo, ale oproti Coldrain to bylo opravdu slabé. V jednu chvíli se zdálo, že je zaděláno na průser, ale pak nastal velmi překvapující moment večera. Po dvou až třech písničkách publikum i kapela jakoby ožili a to, co oba tábory předváděly, bylo úctyhodné. Zvukově bychom mohli dosti co vytknout, ale ve výsledku to pánové vytáhli svým výstupem a fanoušky si tak krásně podmanili. Jak jsem ale naznačil v úvodu, svůj den neměl právě bassák Raad. V průběhu setu ho velice zlobila, ba přímo nasrala ne tak úplně funkční bassa. No a co s takovou zlobivou bassou? Jebnout s ní o zem uprostřed songu přeci! Sklo a součástky lítaly skoro po celém sálu a díváky, včetně mě to opravdu bavilo.
A co vlastně Crown The Empire? Bylo jasné, že to pro mnohé byl hlavní hřeb večera a dle mého skromného názoru tomu dostála i show, kterou hoši předvedli. Ačkoliv to místy nebylo tak energické a kulervoucí, jako střepy kytary v publiku, Crown The Empire excelovali především atmosférou a dobrou náladou. Bylo to, jako by na pódiu stáli vaši kamarádi a vy je srdceryvně podporovali po celou dobu setu. A to od tvrdých breakdownů, až po baladiké tóny a nový singl "What I Am". Určité hlasové indispozice tu byly, ale vzhledem k tomu, že kapela pozbyla hlavního řvouna a Andy byl podle supertajného zdroje nemocný, tak mu to naštěstí všichni velmi rádi odpustili.

Mejra Drkal

Články autora Matty Vaněk

Knocked Loose ti nakopou prdel novým albem A Different Shade of Blue pokud na to Skillet v srpnu nestačí!

Srpen bude skvěle nabouchaný! Nový "Northlane, Slipknot, Volbeat, Coldrain, Skillet" a následně Knocked Loose!Je to chvíle od vydaného EP "Mistakes…

Velkolepý návrat Oh, Sleeper a jejich nové album BLOODIED / UNBOWED již v červenci

Hrdý křesťané z Texasu, Oh, Sleeper začali lákat na nové album "Bloodied / Unbowed".První album od roku 2011 je na cestě a bude mít rozhodně…