Novinky
JEDEM NA ROCK FOR PEOPLE, OPĚT NA ČTYŘI DNY!
Přejít na obsah

JEDEM NA ROCK FOR PEOPLE, OPĚT NA ČTYŘI DNY!

Je to opět tady! Pomaličku nastává naše oblíbené každoroční festivalové pré! Mezi nejočekávanější festivaly se každoročně řadí hradecká klasika Rock for People, kterou si rozhodně nenecháme ujít ani letos. I tentokrát se můžeme těšit dokonce na čtyřdenní jízdu hudební všehochutí, ve které pochopitelně najdeme také značnou dávku core music jak ze zahraniční scény, tak z české kotliny!

Headlinery čtyřiadvacátého "Rokáče" se letos stanou The Prodigy, kteří nás naposledy pozlobili v roce 2012 více než hodinovou čekačkou na jejich set, na který tehdy před main stagí čekal téměř třicetitisícový dav natěšenců. Kontroverzní nástup na stage pak vyústil v jízdu největšími hity za doprovodu vražedné lightshow. Nejinak to snad bude i tentokrát a doufáme, že bez toho čekání :)

Dalším hlavním jménem jsou dánští rockeři Volbeat, u kterých nikdo přesně neví, jak se z nich zničehonic stala tak obrovská kapela, která headlinuje i ty největší evropské festivaly. Odpovědí na tuhle otázku bude snad samotná hudba, jejich hard rock s elvisovským vokálem je totiž hrozně nakažlivý a po několika songách začnete taky zpívat jako Elvis, tak uvidíme v Hradci!

Britské duo The Kooks a The Vaccines jsou letošními zástupci indie linky v dramaturgii festivalu, takže jedno oko nadšence polobřitkých anglických kytar nezůstalo suché! Ještě jedna velká britská kapela se však vešla do letošního line-upu. Enter Shikari naskočili do rozjetého vlaku jako náhrada za odpojený vagon In This Moment, kteří vystoupení bohužel odřekli. ES předvedli geniální koncert v Divadle Archa koncem minulého roku. Jejich už asi čtvrté působení na RFP tak opět vzbuzuje velká očekávání, protože ES skoro nikdy nezklamou!

Zapomenout nesmíme ani na Skillet! Tady zase zaplesají fandové americké vlny alternativního rocku, který přesahuje do nu-metalu, ale i hard rocku. Křesťani z Tennessee získali na popularitě taky díky chytlavému střídání mužského zpěvu Johna Coopera a ženského vokálu Jennifer Ledger. Z hitů jako Monster nebo Feel Invincible se postaví na hlavu nejeden fanoušek Twitch.tv a progamingu, kde se hudba Skillet velmi dobře uchytila!

Elektronickou nit festivalu drží vedle The Prodigy také špička světové DnB scény, britské producentské duo SIGMA! Pánové Edwards a Lenzie převezmou štafetu hned po svých o něco slavnějších parťácích a rave party tak bude pokračovat až do pozdní noci! Tím ale elektrifikace RFP nekončí. Fandové rychlých beatů si letos opravdu přijdou na své. Rock for People se totiž stane jednou ze zastávek tzv. The Portal Show, nového tour konceptu českého festivalu Let It Roll, největší přehlídky DnB hudby na světě! Na speciální stage Let It Roll přiveze velká jména tohoto žánru, jmenovitě Dirtyphonics, Delta Heavy, Danny Bird nebo TC!

Pojdmě si ten kalich sladkostí vypít až do dna! Vrátí se Beatsteaks, konečně vystoupí také Marmozets, na kytaru zahraje objev minulých let Rodriguez, nás v coreMusic rozhodně potěší Stick To Your Guns, Stray From The Path či Touché Amoré, John Wolfhooker a Hentai Corporation na velkých stages a samozřejmě tuna mladých českých core kapel atd., atd... Co nás ale rozhodně potěší úplně všechny, že i následující ročník hradecké parády začne o den dříve! Dejte si dovolenou už na úterý, protože v areálu se i letos odehraje finále skvělé soutěže Planetrox a zahrají taky I Love You Honey Bunny nebo Mydy Rabycad. Už pomalu vybírej stan, karimatku a holinky, ať jsi ready, protože RFP is life, RFP is love <3.

PS. V příštím článku vám představíme několik tipů, které byste podle nás neměli prošvihnout!

Články autora Jiří Popelka

V Underdogs zahřměli Aviana, InVisions, Rising Insane, Lighthouse Keeper a Severals!

Tak už se nám to sem zase pěkně hrne! Koncerty po covidu prší jeden za druhým, ať už jde o nově domluvené akce nebo ty několikrát přeložené.…

LANDMVRKS: Zpětná vazba na novou desku je desetkrát lepší, než na tu předchozí!

Jen pár dní po vydání alba Lost in the Waves padala na adresu francouzských LANDMVRKS slova chvály, ba dokonce létala vzduchem písmena AOTY (Album…