Novinky
Michael Barr (EX - Volumes) představuje své již druhé sólové album
Přejít na obsah

Michael Barr (EX - Volumes) představuje své již druhé sólové album

Od doby co Michael Barr odešel z Americké djent/metalcore kapely Volumes uplynuly již 2 roky. Kapela a její bývalý frontman měli v té době odlišné hudební chutě, které vyústily ke konci jedné velké kapitoly. Přesto Michael s Volumes během šesti let vydal tři alba, za které se rozhodně nemusí stydět.

Začátkem roku 2016 přišlo překvapení v podobě singlu a klipu "Where You Been". V něm nám odhalil směr, který ho začal naplňovat. Můžeme ho popsat jako směsici Indie Popu, R&B a Darkwave, což nejednoho fanouška progresivní tvrdé hudby přinejmenším překvapilo. Zanedlouho poté vydal své první EP s názvem Back Home, na které najdeme i písně jako "Back Home" nebo instumentální popovku "The Good And Sad".

Na podzim téhož roku se na internetu objevily hned dva další singly: "Fence“ a "Run“. A stejně nečekaně přišlo před pár dny EP s minimalistickým názvem +1. Na EP se nachází hlavní singl "Dark Kid“, který doprovází klip temný, stejně jako sama písnička. Poslech alba ve mě zanechal překvapivé pocity. Volumes bez Micheala je škoda, tak to patrně cítí i většina fanoušků progresivního metalu. Mnoho z nich si cestu k jeho nové tvorbě nenajde. Je dobré ale odhodit nostalgii a přiznat, že to nezní špatně!


Bandcamp: https://michaelbarr.bandcamp.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/michael-barr-759054379
Texty: http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/michael-bar...


Články autora Matty Vaněk

Víte kdo je Mendelson? To budete koukat!

Mendelson je vedlejší projekt Shane Goulda, jež se věnuje posthardcore kapele The Animal In Me, která je známá především svými covery stejně…

A je to tady! Nové Beartooth album Disease již v září!

Konec nesnesitelného čekání již skončí 28. září. Nové album je podle Caleba mistrovským dílem! Slovy "teď už klidně můžu zemřít, svoje…