Novinky
Michael Barr (EX - Volumes) představuje své již druhé sólové album
Přejít na obsah

Michael Barr (EX - Volumes) představuje své již druhé sólové album

Od doby co Michael Barr odešel z Americké djent/metalcore kapely Volumes uplynuly již 2 roky. Kapela a její bývalý frontman měli v té době odlišné hudební chutě, které vyústily ke konci jedné velké kapitoly. Přesto Michael s Volumes během šesti let vydal tři alba, za které se rozhodně nemusí stydět.

Začátkem roku 2016 přišlo překvapení v podobě singlu a klipu "Where You Been". V něm nám odhalil směr, který ho začal naplňovat. Můžeme ho popsat jako směsici Indie Popu, R&B a Darkwave, což nejednoho fanouška progresivní tvrdé hudby přinejmenším překvapilo. Zanedlouho poté vydal své první EP s názvem Back Home, na které najdeme i písně jako "Back Home" nebo instumentální popovku "The Good And Sad".

Na podzim téhož roku se na internetu objevily hned dva další singly: "Fence“ a "Run“. A stejně nečekaně přišlo před pár dny EP s minimalistickým názvem +1. Na EP se nachází hlavní singl "Dark Kid“, který doprovází klip temný, stejně jako sama písnička. Poslech alba ve mě zanechal překvapivé pocity. Volumes bez Micheala je škoda, tak to patrně cítí i většina fanoušků progresivního metalu. Mnoho z nich si cestu k jeho nové tvorbě nenajde. Je dobré ale odhodit nostalgii a přiznat, že to nezní špatně!


Bandcamp: https://michaelbarr.bandcamp.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/michael-barr-759054379
Texty: http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/michael-bar...


Články autora Matty Vaněk

Na světě je nový videoklip Inside od Between The Planets

První klip z našeho nového alba "Of Inner Sight" vznikl na skladbu "Inside". Veškerou práci okolo klipu jsme svěřili Michalu Skořepovi (kapela…

coreWeek #1: Of Mice & Men ve studiu, Marilyn Manson v nemocnici

Přinášíme vám přehled zajímavých novinek ze světa z minulého týdne a nejen to! Tak se do toho pustíme, čeká na vás hned několik překvapení.Nepříjemná…