Novinky
Naše tipy na Rock for People: Comeback Kid, Northlane nebo česká scéna každý den!
Přejít na obsah

Naše tipy na Rock for People: Comeback Kid, Northlane nebo česká scéna každý den!

Hoďte se do kondice, už za pár dní opět procvičíme těla v circle pitech na Rock for People! Ani tentokrát se početné zastupitelstvo naší scény nebude v Hradci nudit. V následujícím článku si den po dni shrneme, kdo letos bude předcvičovat ten náš mosh aerobik!

PONDĚLÍ 3. 7.

Jak jistě víte, letos nás opět čeká nultý den, tzv. večírek pro nedočkavé. V provozu budou od 16 hodin dvě pódia a již úvodní položky v harmonogramu rozhodně stojí za to, abyste postavili stan už v pondělí! Soutěž Planetrox, do které se každoročně hlásí kapely našich kamarádů a známých, tentokrát uskuteční svoji finále nikoli v jednom z pražských klubů, ale právě v tento den na Rock for People. O hraní v Kanadě se utkají nadějné kapely, které jste svým hlasováním do finále poslali: Me Against All, Landless, I Love You Honey Bunny, Donnie Darko a Hello Officer. Přímo před našimi zraky se tak rozhodne o vítězi, který naváže na Pilot Season nebo John Wolfhooker a pojede hrát za velkou louži. Na druhé pondělní stagi pak určitě nezapomeňte mrknout na garážové Cocaine Party, Burning Steps nebo rozjařené Krang. O první party do noci se postará DJ Dead Sailor.

ÚTERÝ 4. 7.

První velký den máme v roosteru například vsetínské pop punkery Criminal Colection, ale hlavně britský tandem rockerů z You Me At Six i každým dnem populárnějších Moose Blood z rodiny Hopeless Records. Obě kapely z nás budou nepochybně ždímat kýble emocí a pokusí se nás naladit na nostalgickou a tak trochu emo náladu. Uvidíme, které se to podaří lépe. Před hlavním jménem dne nás čeká kanadská úderka Comeback Kid, což je hardcore punk klasického kalibru, u kterého nepochybujeme o vzniku obřích mosh pitů. Na pravý HC punk lákají i bretaňští aktivisté z Tagada Jones, bratru nevděčnou roli pak budou mít jejich krajané, zajímaví Novelists, jejichž hrací čas se bohužel přesně kryje s Die Antwoord. My se ale na jejich post-hardcore rozhodně těšíme! A nakonec, s velkým očekáváním vyhlížíme set britských rebelů Idles, kteří se možná stanou největším objevem tohoto ročníku. Však mrkněte na jejich drzé klipy Well Done a Mother.

STŘEDA 5. 7.

Pocty vykopnout středeční program hlavních pódií se dostalo domácím The.Switch a my jsme na jejich účinkování na velké stagi velmi zvědaví. RFP letos přiveze australské corové úlovky Deez Nuts a Northlane. Těžko říct, na kterou kapelu se těšíme víc, Deez Nuts předvádí zábavný uštěkaný hácéčko, Northlane zase moderní metalcore, který táhne. Northlane navíc na RFP před dvěma lety excelovali, letošní koncert tedy nabídne zajímavé srovnání. Kapela mezitím řádně vyrostla a tak dostala dokonce zajímavý čas na hlavní stagi. Mezi australskými sety zazáří švédské želízko Imminence, což je banda, která svým aktuálním albem dost změnila zvuk a bude chtít oslovit širší publikum. V redakci se zcela jistě těšíme i na Mastodon a Paramore, ale tajně pokukujeme i po zajímavě vyhlížejícím setu WWW, což je takový syrový hypnotický rap, mnozí z vás jistě ví, o co jde.

ČTVRTEK 6. 7.

A jdeme do finále! A bude to finále s velkým českým startem, protože hned ve dvanáct udeří silné domácí trio CityLights, Call Tracy a Skywalker, které spolehlivě rozežene kocovinu z předchozího dne. Na electrocore se napojíme o něco později s Ostravany The Truth Is Out There. Loni málem zbourali stan, letos budou mít prostoru na velké stagi dost, takže věříme, že jejich nejnovější skladby vyzní velkolepě. V tomhle subžánru zůstaneme s německými Eskimo Callboy a to by mohla být velká šílená party, protože tihleti Němci nejdou daleko pro dancové refrény, které se rázem zlomí v krutý breakdown. Pokud vás nezajímají Three Days Grace, běžte místo toho zakřepčit na liberecké Hopes, my tam určitě budem. Po nich bude vhodné nepolevit, ale dát příležitost britskému uskupení Lower Than Atlantis, což je rock připomínající Jimmy Eat World nebo Taking Back Sunday. A než nás nakonec Amy Lee z Evanescence oblaží svým hlasem, půjdeme si určitě zaskákat na svěží německou partu Kraftklub, která velmi zábavně kombinuje indie rock s rapem a dokáže skutečně strhnout.

Rock for Poeple 2017 začíná už za 12 dní! Mezitím se rozehřejte oficiálním YouTube playlistem níže. See you in the pit!Články autora Jiří Popelka

V Underdogs zahřměli Aviana, InVisions, Rising Insane, Lighthouse Keeper a Severals!

Tak už se nám to sem zase pěkně hrne! Koncerty po covidu prší jeden za druhým, ať už jde o nově domluvené akce nebo ty několikrát přeložené.…

LANDMVRKS: Zpětná vazba na novou desku je desetkrát lepší, než na tu předchozí!

Jen pár dní po vydání alba Lost in the Waves padala na adresu francouzských LANDMVRKS slova chvály, ba dokonce létala vzduchem písmena AOTY (Album…