Novinky
Nezapomněli na nás! aneb Vybíráme naše tipy z lineupu RFP Hope!
Přejít na obsah

Nezapomněli na nás! aneb Vybíráme naše tipy z lineupu RFP Hope!

Jak jsme slíbili, tak činíme! Limitovaná edice hradeckého "Rokáče" s názvem Rock for People Hope už číhá za rohem a je nejvyšší čas podívat se, na koho bychom si v soupisce kapel měli dát pozor. Je ohromně potěšující a sympatické, že i pro zmenšenou verzi festivalu pořadatelé nezapomněli na náš corový rybníček a vylovili z něj několik fajn úlovků! Pojďme se na ně a nejen na ně zaměřit.

LANDMVRKS

Sebranka z Marseille se u nás už párkrát otočila, ale kapela se za poslední měsíce dosti posunula a novej matroš z alba Lost in the Waves, kterej teda opravdu fackuje po uších, si budeme moct dát koncertně poprvý. Tenhle mosh bude možná bolet a tak to má bejt! Navíc v tak dobrém večerním hracím čase!


GHØSTKID

Úplně první Sushiho sólové vystoupení po odchodu z Eskimo Callboy proběhlo v Čechách na FajtFestu a nutno uznat, že to nebylo to pravé ořechové. Věřme, že už teď kvalita show půjde jen nahoru a v Hradci nás přesvědčí, že má cenu jeho novému projektu věnovat pozornost!

IMMINENCE

Severská formace jde s novým materiálem skutečně do sebe. Možná málokdo čekal, že singly Temptation a Heaven in Hiding budou mít takhle temný vibe. K tomu přidejme fakt, že Imminence live nikdy nezklamali. Tohle bude ještě zajímavý!


ANNISOKAY

Dejme těmhle Němcům šanci. Po odchodu výrazného vokalisty Dave "Ježíše" Grunewalda, se kapela jala pokračovat s novým kolegou Rudi Schwarzerem a třeba singl STFU není špatná věc. Důležitý ale bude, jak to pošlape naživo.


MÅNESKIN

Nelze v lineupu ignorovat jedno z nejvýraznějších jmen letošního celosvětového hudebního dění - vítěze Eurovision Song Contest 2021. Vždyť tahle italská střela je určitě důvodem návštěvy RFP pro mnohé z vás! Všechny jejich videa nám napovídaj, že zažijeme skutečně pořádnej rock'n'roll!

SKYND

Dvojice SKYND a F (také označován jako Father) přijede do Čech až z daleké Austrálie, což je v této době požehnání. Jejich uhrančivý mix electra, industrialu, gothu, metalu, dark wave, který posunuje hranice trendů, byste si neměli nechat ujít. Věříme, že to bude skutečný umělecký zážitek, i když pro někoho možná až příliš kontroverzní. To ale k umění patří. ;)


VENUES

Stuttgartští junioři VENUES budou v Hradci reprezentovat linii tradičnějšího metalcoru/post-hardcoru střihnutého modernějším soundem!


THE TRUTH IS OUT THERE

Někdo by možná řekl, že vyměkli, ale koncerty ostravských TTIOT, který mimochodem na domácí scéně figurují už přes deset let (!), jsou pořád hrozně hypnotický a skvělý! A my prostě víme, že další z řady jejich shows na RFP bude opět pecka. Jen škoda, že to není za tmy :/


BRANDO'S EYES A LIGHTHOUSE KEEPER

RFP Hope je naděje i pro domácí mladou corovou scénu! Obě pražské kapely patří k těm, které vydaly nová podařená EP v době, kdy neměly možnost opravdu naplno využít hype okolo čerstvého materiálu naživo. Tohle léto koncertují o to víc a my jsme zvědaví na jejich současnou festivalovou formu!

Máme za to, že zmíněné interprety by si follower coreMusic.cz neměl nechat ujít, i když samozřejmě není důvod nedoporučit například také Missio, The Hives, Mando Diao nebo Redzeda, který letos brázdí celou republiku. Zkrátka na Rock for People Hope si snad opět vybere každý. Tak co? Vidíme se 13. srpna ve Festivalparku? Lístky ještě jsou (www.rockforpeople.cz) ;)

Články autora Jiří Popelka

V Underdogs zahřměli Aviana, InVisions, Rising Insane, Lighthouse Keeper a Severals!

Tak už se nám to sem zase pěkně hrne! Koncerty po covidu prší jeden za druhým, ať už jde o nově domluvené akce nebo ty několikrát přeložené.…

LANDMVRKS: Zpětná vazba na novou desku je desetkrát lepší, než na tu předchozí!

Jen pár dní po vydání alba Lost in the Waves padala na adresu francouzských LANDMVRKS slova chvály, ba dokonce létala vzduchem písmena AOTY (Album…