Novinky
Připravte se na Brutal Assault s Danem a jeho výběrem těch nejzajímavějších kapel ročníku 2019
Přejít na obsah

Připravte se na Brutal Assault s Danem a jeho výběrem těch nejzajímavějších kapel ročníku 2019

Brutal Assault i v letošním roce se může pochlubit hutnou dávkou interpretů a to čistokrevných metalových aktů.

V minulém článku jsme se věnovali modernějším hudebním činidlům a dnes se podíváme na co se těšíme i v extrémnější složce festivalu.
Vezmeme si to alfabeticky a rozhodně bude hrozně kapel chybět, ale nemá smysl vypisovat vše. Berme to jako tipy.

Koho letos zaujalo hovězí mezí Batushkou a Batushkou, neměl by si nechal ujít vystoupení této (díky svým zásekům) kontroverzní kapely.
Kdo do dnes nebyl na koncertě, rozhodně by měl napnout uši, protože vydali nové album a setkává se s dost rozporuplnými recenzemi.
Za nás to bude rozhodně zajímavost.Pro jemné duše nesmí chybět Anathema, která na světě je už pěknou řádku let a pro fanoušky skupin jako Opeth či Katakonia je tato kapela povinností.
Samozřejmě Anaal Nathkrakh je přesně na opačném břehu pomyslné řeky a bude pro nás jedním z lákadlem, protože agresivita a náboj této skupině rozhodně nechybí.Pro starou školu bude přítomen i pekelný lord Glen Benton a jeho Deicide, kteří pro nás byli jedním z tahounem festivalu a my se nemůže dočkat v jaké formě je uvidíme.Co tam máme dál? No jasně! Hypocrisy . Tato legenda, která brázdí vody deathu, nám udělala nesmírnou radost. Proč? Protože kreativita Petera Tägtgrena nezná mezí a my si ho opravdu moc vážíme.Do akce se vrhneme i při Rotting Christ, protože nás poslední deska poměrně dost oslovila a jejich apokalyptický black metal jistě bude zajímavým vjeme.Osobní typ rozhodně nesou finští funeraldoomoví Shape Of Despair, které já osobně mám v merku již dlouhá léta a pamatuji si, že jejich hudba mi naháněla husí kůži. Vždy jsem cítil, že se mě dotýká smrt.Toto představení si nesmíme nechat ujít.

Co za nás ještě bude zajímavé? No rozhodně Zuriaake. Pocity protkaný blackmetal s orientální příchutí. Co k tomu dodat?Další kapely se nedostaly na soupisku, ač máme jasné, co by se ještě vešlo. Letošek bude určitě zajímavý (jako každý rok) a my se nemůžeme dočkat.
Pokusíme se být na všem možném, přinášet aktuální pocity a dojmy. Protože my nikdy nepřestáváme objevovat.

Články autora Matty Vaněk

Už nejsme Down & Dirty! Matt z americko-ruské kapely představuje novou éru Heavensent!

Máme tu speciální rozhovor s Matty Ryanem z kapely Down & Dirty! Ovšem kdo nečetl a nezaznamenal update ohledně celé kapely, tak nechť pozorně…

BOOM: Na novém singlu Stercore se objeví CJ McMahon z Thy Art Is Murder!

Groovy deathcore ze Slovenska, to jsou známý Stercore, kteří oznamují nečekaný feat na novém songu z nového alba a to se CJ z Thy Art Is Murder!…