Novinky
Rock for People 2017 má nabito, terčem jsou vaše uši!
Přejít na obsah

Rock for People 2017 má nabito, terčem jsou vaše uši!

Velký královéhradecký mejdan se opět blíží mílovými kroky! Line-up letos slibuje nebývalý rockový a elektrizující nářez! Tentokrát se můžeme těšit i na obnovený Večírek pro nedočkavé, nultý den pro extra hladové, během kterého nás nažhaví česká klubová špička. Jaké hudební zážitky pro nás třiadvacátý Rock for People připraví?

Trojice headlinerů je do jisté míry symbolem rozmanitosti Rock for People posledních let: nostalgická připomínka, rave party a zástupce současné rockové scény. Na Evanescence se těší všichni, co si rádi zase zakřepčí na klasické hity Bring Me To Life nebo Going Under a uroní nějakou tu slzu při My Immortal. Tyhle staré pecky bohatě postačí k tomu, abychom se na chvíli vrátili do puberty. Naopak Die Antwoord jakožto vrchol alternativní hudební scény přivezou party současnou, syrovou, po čertech šílenou a nezapomenutelnou. Věříme, že Yolandi a Ninja předvedou minimálně stejně excentrický výkon, jako ve Žlutých lázních v srpnu loňského roku. Paramore pak představí svůj nový retro poprock z desky After Laughter, ale my doufáme, že to Hayley rozjede i na pár starých tvrdších fláků a zavzpomínáme si tak na RFP 2011, kde to tehdy Paramore totálně zbořili!

Pod vrcholnými jmény RFP 2017 se tyčí zejména Mastodon, volba č, 1 pro fanoušky špinavého sludge a stoneru, kterou zasvěceným netřeba představovat, ostatní si je za domácí úkol naposlouchejte na YouTube. Pak tu máme indie rockovou dvojici Foster the People a Cage The Elephant a staré známé kanadské rockery Three Days Grace. Těch se čeští fanoušci snad nikdy nenabaží, vždyť nadcházející vystoupení bude už jejich třetí česká show za poslední dva roky!

Na coreMusic.cz nás samozřejmě vždy potěší účast nějakých kapel z naší scény, mno a letos se opět urodilo, posuďte sami: Deez Nuts, Northlane, Comeback Kid, Marmozets, You Me At Six, Novelists, Eskimo Callboy, Imminence, Moose Blood, Tagada Jones... To je slušná porce tvrdé hudby. Pozadu nezůstanou ani čeští zástupci corového okruhu, ale ty si představíme až příště ve speciálním článku!

Mezi naše speciální necorové tipy letošního RFP určitě zařadíme vystoupení australského performera Dub FX, legendárního pouličního umělce živě předvádějícího dubstepové, drum'n'bassové a hiphopové tracky pouze za pomocí svého hlasu, beatboxingu a looperu, dále pak německou partu Kraftklub perfektně kombinující indie rock a rap a nakonec také předního italského EDM producenta The Bloody Beetroots se svoji live kapelou, který do repráků pošle něco, co mnozí označují slovy dance punk. Na zbytek line-upu se podívejte na www.rockforpeople.cz.

Rock for People 2017 se odehraje ve dnech od 3. do 6. července ve Festivalparku v Hradci Králové a my u toho opět nebudeme chybět! See you in the pit!

Články autora Jiří Popelka

V Underdogs zahřměli Aviana, InVisions, Rising Insane, Lighthouse Keeper a Severals!

Tak už se nám to sem zase pěkně hrne! Koncerty po covidu prší jeden za druhým, ať už jde o nově domluvené akce nebo ty několikrát přeložené.…

LANDMVRKS: Zpětná vazba na novou desku je desetkrát lepší, než na tu předchozí!

Jen pár dní po vydání alba Lost in the Waves padala na adresu francouzských LANDMVRKS slova chvály, ba dokonce létala vzduchem písmena AOTY (Album…