Novinky
Rock for People vysílá festivalovou naději! Hradec rozezní evropské kapely!
Přejít na obsah

Rock for People vysílá festivalovou naději! Hradec rozezní evropské kapely!

"Rock for People bude!" Tak zní jasný vzkaz pořadatelů jednoho z největších a nejstarších domácích festivalů, kteří s hrdostí představují letošní limitovanou edici nazvanou Rock for People Hope. Uskuteční se 13. a 14. srpna 2021! I když opět nemohou přivézt obří jména jako Green Day nebo Fall Out Boy, vymodlený line-up složený ze zajímavých evropských jmen je pro fanoušky festivalu balzámem na duši.

Loňské léto se po prvním lockdownu neslo ve znamení narychlo domluvených nebo spontánních akcí, jejichž divokost jasně ukázala, jak velký hlad způsobilo několik měsíců kulturního půstu. Koncerty v ČR chceme! První letní měsíce roku letošního pak daly zřetelně najevo, že nám chyběly také větší festivalové akce. Proto jsme moc rádi, že se Ameba Production kromě pracného přesunu hlavního festivalu rozhodla uspořádat tuto menší "náhradní" verzi RFP, která může splnit veškerá vládní nařízení a zároveň slibuje velkou zábavu.

Co nás tedy na RFP Hope čeká? Kromě tradičně bohatého doprovodného programu, ve kterém bychom měli najít např. art stage, diskuse, stánky neziskových organizací, street food nebo lokální pivovary, se samozřejmě těšíme na line-up. Mezi největší taháky patří rozhodně italští Måneskin, vítězové letošního ročníku Eurovision Song Contest, kteří po svém triumfu doslova vystřelili. Dále soupiska nabízí zkušené švédské rockery The Hives a Mando Diao, holandské mistry groovu De Staat, německou senzaci Leoniden, ale samozřejmě i zástupce tvrdé scény, např. Landmvrks, Imminence, Annisokay, VENUES nebo GHØSTKID. Česká scéna je na Rokáči jako doma, takže jsme rádi, že mezi domácí hvězdy bude patřit Redzed, The Truth Is Out There, Brando's Eyes nebo I Love You Honey Bunny. Svoji premiéru si v Hradci odbudou Lighthouse Keeper!

Obecné shrnutí máme tedy za sebou a v příštím článku se těšte na souhrn našich corových tipů, se kterými vás do Hradce pošleme.


Články autora Jiří Popelka

FOTO: Rock for People Hope - menší, silnější a příští rok nejsilnější!

Rok se nic neděje, konečně jsme si trochu odpočinuli a najednou se máme jakože sebrat, vyndat játra z trezoru a jen tak bez tréninku strávit…

Nezapomněli na nás! aneb Vybíráme naše tipy z lineupu RFP Hope!

Jak jsme slíbili, tak činíme! Limitovaná edice hradeckého "Rokáče" s názvem Rock for People Hope už číhá za rohem a je nejvyšší čas podívat…