Novinky
Scarred By Beauty dnes na poslední chvíli v Ostravě!
Přejít na obsah

Scarred By Beauty dnes na poslední chvíli v Ostravě!

Dnešní koncert, který se koná pod názvem HEEDING THE CORE, v klubu Barrák v Ostravě dostává obrovské změny. Tou je, že na poslední chvíli vystoupí i kapela SCARRED BY BEAUTY z Dánska!

Scarred by Beauty jsou dánská kapela, založená v roce 2006.
Navzdory mnoha různým hudebním stylům, které mají členové skupiny rádi, všichni se shodnou na lásce k extrémním žánrům a během let společně vyvíjeli svůj talent. Brzy byla jasné, že hlavním cílem mladé kapely budou živá vystoupení. Kořenem Scarred by Beauty bylo vždycky hluboké přátelství a dobrá nálada, což je také jedním z vysvětlení jejich, v metalovém světě, neobvyklým pozitivním postojem.

První regulérní album vyšlo kapele v roce 2011 pod názvem Sutra. Deska hudebně i textově sleduje dobře rozeznatelný vzor, podle kterého je snadné poznat styl Scarred by Beauty. Na albu skupina kombinuje velké množství stylů. Od hadrcore punku, k dlouhým a melodickým rysům, dále třeba noise rock a samozřejmě metal.

SCARRED BY BEAUTY, jsou také jednou z potvrzených zahraničních kapel letošního ROCK FOR PEOPLE, takže ať už máte v plánu na RFP jet nebo ne. TOTO, BY JSTE SI NEMĚLI NECHAT UJÍT!!!

Dále vystoupí:

The Dead Lay Waiting (Swindon, UK)

Death-metalcorová pětice se zhruba po tři čtvrtě roce opět přijede ukázat do ostravského klubu Barrák, kde představí mimo jiné věci z jejich posledního alba Almost Heaven. Kapela nyní jede další evropské tour po boku Scarred By Beauty, kteří ale bohužel během ostravské zastávky nevystoupí, nicméně při poslední návštěvě si TDLW získali srdce mnohých severomoravských fanoušků, tudíž to vypadá na solidní party!

Corposant (Brno, CZ)

Kapela Corposant se v České republice stala již dosti známým tělesem, se kterým je na naší scéně nutno počítat! V Ostravě Corposant naposledy vystoupili v únoru 2011. Již tehdy přesvědčili mnohé přítomné o svých hudebních kvalitách a za poslední rok ještě více vypilovali svůj progresivní metalcore s deathcorovými přesahy do naprosto profesionální podoby, který zvěčnili v lipovském studiu Šopa do podoby pěti skladového EP. Těšit se můžete na precizně zahranou a díky naprosto neposednému zpěvákovi i velmi energickou show.

Ennoia (Ostrava, CZ)

Metalcorová stálice z Ostravy, jíž vévodí agresivní scream/growl v podání zpěvačky Jany, je ostravskému publiku již dobře známa. Ennoia právě dokončuje své debutové EP a po koncertně naplněném jaře 2012, kdy Ennoia mimo jiné absolvovala i mini-tour po španělské Mallorce, se po tomto koncertě na nějakou dobu odmlčí a hodlá se věnovat tvorbě novému a svěžejšímu materiálu.

Follow The Waves (Opava, CZ)

Mladá metalcore banda z Opavy celý večer otevře. Pokud máte rádi Bring Me The Horizon či Architects, tak Follow The Waves jsou jasná volba! Kapela v tomto čase taktéž dokončuje svoje debutové EP.

 

Akce začíná v 19:00 a vstupné je 120,- Kč na místě!!!

Články autora Tisková zpráva

ROCK FOR PEOPLE HOPE ODHALUJE KOMPLETNÍ HUDEBNÍ PROGRAM

Rock for People bude! Dvoudenní festival Rock for People Hope proběhne ve dnech 13. - 14. srpna 2021 v areálu královéhradeckého Festivalparku a…

Prog-metalový triumvirát naznačí současné směry, kudy se tvrdá muzika může ubírat

Do Prahy přijíždí trio Monumets, Heart of a Coward a I Built The Sky. Představí se 19.2. ve Futuru!Při zaměření se na nejsoučasnější pohledy,…