Novinky
STICK TO YOUR GUNS se poprvé představí na FAJTFESTU / MINI ROZHOVOR S BOBEM, MANAŽEREM FAJTFESTU!
Přejít na obsah

STICK TO YOUR GUNS se poprvé představí na FAJTFESTU / MINI ROZHOVOR S BOBEM, MANAŽEREM FAJTFESTU!

STICK TO YOUR GUNS zakotví příští léto u nás na Fajtfestu jako náhrada za deathcore mlátičku Chelsea Grin.
Pomalu finišuje i line-up festivalu a můžeme zatím říct, že se jedná o silný hardcore ročník spolu i se skvělými Stick To Your Guns!

A u čeho budeme moshovat?
Podle posledních setlistů kapela vybírá průřez skoro ze všech alb a tak se můžeme těšit na jednu pecku za druhou!
Při této příležitosti jsme na rychlo vyzpovídali Tomáše, manažera Fajtfestu DOLE POD KLIPEM.MINI-INTERVIEW S TOMÁŠEM

(Matty) Tome, Stick To Your Guns jsou velký úlovek na kopec. Je pravda, že jsou náhradou za Chelsea Grin? Proč vlastně nepotvrdili, že se vrátí příští rok?

Ahoj Matty, díky, v první řadě zdravím všechny čtenáře CoreMusic a jejich tým! Díky moc, pro nás osobně je to zatím asi největší úlovek v historii Fajtfestu. Ano, jsou náhradou za CHG. Jejich evropský agent je ze situace, která kolem nich nastala taky hodně rozčarovaný, ale rozhodli se s jejich US manažerem pro americkou tour v příštím roce i přesto, že bylo asi 20 koncertů potvrzených v Evropě, no jednoduše řečeno hodně neprofesionální přístup. Samozřejmě hned jak bude možnost, začneme o koncertu vyjednávat znovu, protože co bylo slíbeno doručíme....ty vole mluvím jak Vémola (smích).

(Matty) Tento ročník je velmi bohatý na hardcore, máme tam jak legendy tak novější kapely, nepřijde ti, že Stick To Your Guns budou dost možná hlavním headlinerem?

Už v momentu kdy jsme potvrdili na headliner posty Lionheart a Knocked Loose, bylo mi jasné, že se musíme ubírat tímto směrem a STYG jsou jenom bonusem a pověstným posledním dílem skládačky. Headliner sloty obsadí Lionheart, STYG , Knocked Loose a .... Pro mě osobně jsou STYG NEJVĚTŠÍ HEADLINE v historii.

(Matty) Jakou desku sis od nich nejvíc oblíbil?

Ohh, těžká otázka, protože když miluješ jediný song, tak brzy si zamiluješ všechny, ale asi po těžké úvaze vyberu Disobedient, protože Matty, tohle máme myslím společné, protože song Nobody otevřel naše srdce k této kapele nebo se pletu? (smích).

(Matty) Máš naprostou pravdu! Jesse má naprosto fenomenální vedlejší projekt Trade Wind, myslíš si, že je nějaká šance, že by tu byli taky?

Jesse je fenomén a muzikant co bourá hranice stylů. Jeho vedlejší projekty Vás vezmou na úplně jinou hudební jízdu, ale jak si řekl i jeho sólová dráha je absolutně famózní, ale moc šanci tomu nedávám, protože tam má tuším jiné muzikanty atd, ale mám v hlavě, že by se Jesse mohl objevit ve skajbaru na after party a dát některé songy v akustické verzi. To by byl neskutečný zážitek pro nás i celou naši FF rodinu, ale tohle bude zatím otázka vyjednávání a bude záležet na více okolnostech.

(Matty) Před pár dny skončili Obey The Brave, dali ti to vědět už dřív, nebo ses to dozvěděl v ten den? Můžeme se těšit na nějakou náhradu?

Dozvěděl jsem se asi dvě hodiny před ohlášením od Gumiho z Klubovny a asi jsem nějak tušil, že se něco děje, když OTB nepotvrdili přesunutí na 2021. Ano, náhrada už je a hodně velká! Prozradím jen, že se jedná o další kapelu, která v Evropě dlouho nebyla a skoro jednou hráli i v Praze (smích). Je to náš úděl dávat Vám i neokoukané kapely a myslím, že hodně jich pak okukujeme několik let na těch největších českých festivalech a klubech. Teď jen řešíme, kdy to nejlépe zveřejnit a jak to uchopit, protože pro nás je tohle taky velká věc! Rádi Vás přivítáme všechny v létě na Kopci a jdeme společně nahoru! Děkuji za prostor. Bob

Články autora Matty Vaněk

As Everything Unfolds: Celý léta jsme neměli nic a najednou máme za rok všechno. Je to úžasný!

Máme pro vás první rozhovor z letošního Rock for People! Hned v úvodu festivalu jsme si popovídali s Charlie Rolfe z kapely As Everything Unfolds…

IN FLAMES jsou zpátky v Praze a rovnou se silným supportem!

In Flames ze Švédska se přeci jen ještě ukážou tento rok v Praze!A zdá se, že přivezou i novej materiál - The Great Deceiver je novej singl,…