Novinky
Žižkovská Noc 2017 opět obrátí Prahu naruby. Co z programu si nechceš nechat ujít?
Přejít na obsah

Žižkovská Noc 2017 opět obrátí Prahu naruby. Co z programu si nechceš nechat ujít?

Nedílnou součástí jarního kulturního kalendáře se stala nadále rostoucí Žižkovská Noc, která každoročně vábí tisíce příznivců hudby, divadla a literatury do klubů, barů a hospod Žižkova a dalších pražských čtvrtí. Letošní třídenní nášup si nenecháme ujít ani my, protože jako vždy se to v programu festivalu kromě punku, indiečka, folku, pop-rocku, electra, hip-hopu, autorského čtení, divadelních představení či přednášek hemží také spoustou zajímavých corových jmen z domácí i zahraniční scény. Podívejme se tedy, co by nás mohlo zajímat v letošním programu.

Pozvánka na sobotu: Letošní Žižkovská Noc vrcholí! Co nás bude poslední den festivalu zajímat? Zejména velká metalcorová stage v Nové Chmelnici, kde si headlinový set střihnou Annisokay z Německa. Láká nás zde také koncert Pražanů From Void To Abyss, kteří dokonce pokřtí své debutové CD. Mezi dalšími českými zástupci nebudou chybět Modern Day Babylon, Abyss, Watching Me nebo Sights či Diligence. Ve spodním patře Crossu se mezitím rozjede punk-rockový večírek za přítomnosti Call Tracy, Pilot Season nebo Criminal Colection. Nezapomínejme vyzdvihnout tentokrát plně elektrickou show Skywalker ve Stormu, po kterých následují Francouzi Apply For A Shore, grindcorové hovňouse Gutalax ve Vopici nebo pódium v restauraci U Habásků, kde se mihnou Dirty Blondes či Glad For Today. Žižkostelem se bude rozléhat post-metal – tady doporučujeme například sety kapel Esazlesa a Baestien. A dnešní speciální tipy? MC Gey na hlavní stagi v Crossu, Please The Trees v Orionu nebo autorské čtení J. H. Krchovského v Pracovně. ŽN 2017 pak můžete zakončit třeba na Žižkovské věži za zvuku alternativního electra. Program naleznete na oficiálních stránkách festivalu.

Pozvánka na pátek: V plánu dnešního dne je headline vystoupení Lenky Dusilové & Baromantiky v Paláci Akropolis, ovšem my vás znovu pozveme zejména na menší kapely, které hrají trochu říznější hudbu. Stage v klubu Storm, kde budou dnes vévodit Imodium, Plexis a Totální nasazení, otevřou v šest hodin Define Me. Z line-upu bohužel na poslední chvíli vypadli jediní oblíbení holubi v ČR John Wolfhooker. Ti svoji účast z rodinných důvodů odřekli. O důvod víc stavit se v Modré Vopici, která bude tentokrát plně patřit hardcorové scéně. Představí se Homesick, Howl, němečtí Felony, ukrajinská kapela Zrada a Deluminator opět z Němec. Večer pak bude gradovat českými hácéčkáři No Chance Of Recovery, Hopes, Got A Wolf, Thanx a EFCO. Redaktoři coreMusic se také určitě mihnou na Chmelnici, kterou ovládne metalová černota: Secret Of Darkness nebo Soul Decoder jsou naše tipy pro milovníky melodického deathu. Na závěr přidáme pár tajných doporučení: Post-rocková stage se tentokrát přesune do Orionu, kde set zopakují CRTVTR, ale před nimi vystoupí mimo jiné táborská noise-rocková kapela Veena (povinnost pro fanoušky Kalle a Nod Nod). Poté se můžete přesunout do klubu Saturnin na psychedelické Kill The Dandies! a po půlnoci zavítejte do Vinohradského pivovaru, kde se představí jeden z velkých objevů posledních let - pražští indie rockeři Peter Pan Komplex. Program na EDM stagích poté pokračuje dlouho do rána a tady už necháme výběr na vás!

Pozvánka na čtvrtek: Hned čtvrteční část by se pro mnohé fandy tuzemských kapel mohla stát highlightem. V kavárně Moment totiž okolo deváté rozjedou ojedinělý akustický set Skywalker. Jelikož bude asi poměrně narváno, vyrazte už teď urvat si nějaké to místo u stolu, dejte si kafíčko a počkejte si na ty kytary. Kdo ale chce hned od prvního dne jít do plných, zavítá do Modré Vopice, kde vystoupí nováčci z Prahy Mario The Shroomer se svým guttural beatdown punkem (lákavá kombinace), následováni brutalem od dvojice Congenital Anomalies a Lupara The Widowmaker, rovněž z hlavního města. Z Vopice zbudou jen třísky. Příznivcům náladotvorné hudby určitě doporučíme ženevské post-rockery CRTVTR v Crossu nebo vystoupení jihlavských Kannout, kteří svoji iris do snů otevřou po sérii přednášek v Autonomním centru Klinika. Určitě zazní i skladba S větrem, která je Klinice přímo věnována. A ještě jedno čtvrteční doporučení mimo náš žánrový záběr: Midi Lidi v Ponci! To bude totiž velká jízda. Tak šup do žižkovských ulic!

Články autora Jiří Popelka

ROCK FOR PEOPLE, DEN 2. a 3.: SLUNEČNÉ POČASÍ A SKVĚLÁ NÁLADA. VYTÁHLI SE HENTAIOVÉ, MARMOZETS NEBO ZEAL & ARDOR

DEN DRUHÝPředchozí den jsme asi příliš fňukali, že je vedro, a tak na nás čtvrteční nebe leje lávu hned po ránu. Vylezeme z hořícího…

ROCK FOR PEOPLE, DEN 1.: HO99O9 ZADUPALI DO ZEMĚ VŠECHNO. I ENTER SHIKARI.

cPo roce opět chillujeme v Hradci na Rock for People. Ty tady nejspíš nejseš, a proto tě zajímá, jak se máme. Stage stojí, pivo teče, kapely…