Recenze
Brando's Eyes ve čtvrtek pokřtí své nové EPčko Tension!
Přejít na obsah

Brando's Eyes ve čtvrtek pokřtí své nové EPčko Tension!

Pokaždé, když jsem měl možnost vidět pražskou partičku Brando's Eyes naživo, nebylo pochyb, že na pódiu stojí čtveřice zkušených hudebníků, která má jasno o svém zvuku i hudebním směřování. Vždycky to bylo tight a profesionální. Podobně můžu mluvit i o jejich nejnovějším EPčku s názvem Tension, které kapela vydala 7. srpna a se kterým jí pomáhal Damian Kučera, jehož rukopis je minimálně na zvuku nahrávky znát.

Z každé z pěti skladeb je cítit jistota a jasný záměr. Žánrově kolekce odpovídá tomu, jak ji kapela sama popisuje, tj. pomezí post-hc a nu-metalu, přičemž občas to celé odbočí do HCčka nebo alternative metalu. Skutečně je ve skladbách slyštet Amerika několik let dozadu. Znamená to sice, že před sebou nemáme nic již neobjeveného nebo výlučně osobitého, je z toho ale cítit, že právě tady se Brandovy Oči cítí fakt jako doma. Skladby jsou postavené na silných úvodních riffech a catchy refrénech, které jsou skvěle (fakt skvěle) zazpívané. Ani jedna skladba tak nezapadne a celé EP si drží úroveň. Studiový výkon je na vysoké úrovni a právě zejména vokály to tlačí sebevědomě dopředu. Tady je slyšet opravdu citelné zlepšení, práce s profesionálními vokálními učiteli se obou pánům vyplatila. Právě refrénům Honzova velmi dobrá hlasová kontrola hodně pomáhá. Jediné, za co ho nemůžu pochválit (a on to ví :D) je anglická výslovnost. Věřím, že se na to ještě zaměří, ať se to celé zase může posunout o kus dál.

Křest EPčka si kapela nechala na tento čtvrtek 17. září. Proběhne v Praze v Cross Klubu za podpory Mad Rabbits a Define Me. V době, kdy se modlíme, aby nám Covid-19 ty vnitřní akce opět nevzal, se naštěstí o tuto show bát nemusíme. Kapela má pro případ dalších omezení připravenou i venkovní variantu, takže se čtvrtkem můžeme opravdu počítat. I roušky budou připravené pro ty, kteří si tu svoji zapomenou doma.

Víc info najdeš na FB eventu akce: https://www.facebook.com/events/385312392458587/


Články autora Jiří Popelka

FOTO: Rock for People Hope - menší, silnější a příští rok nejsilnější!

Rok se nic neděje, konečně jsme si trochu odpočinuli a najednou se máme jakože sebrat, vyndat játra z trezoru a jen tak bez tréninku strávit…

Nezapomněli na nás! aneb Vybíráme naše tipy z lineupu RFP Hope!

Jak jsme slíbili, tak činíme! Limitovaná edice hradeckého "Rokáče" s názvem Rock for People Hope už číhá za rohem a je nejvyšší čas podívat…