Recenze
Breakdown of Sanity – Perception
Přejít na obsah

Breakdown of Sanity – Perception

Poslední dobou jsem zajedno s názorem, že narazit na nadprůměrnou kapelu, je jako najít čtyřlístek u cigánský popelnice. Švýcarsko je vlastně jedna ze zemí, o které když slyším, tak se vždycky akorát tak naštvu. Ať už je to kvůli jejich osminásobně vyšším platu nebo nestranné vojenské politice, tentokráte se ale karta obrací. Breakdown of Sanity vydávají po dvou a půl letech vyhypované album Perception aneb Wer brauche ich zu ficken, so dass ich dieses Album hören konnten?

Tak určitě nemusíme nikoho klátit vážení; BoS vydali 18. října album a hned ho uploadovali na youtube, takže neváháme a přinášíme vám recku skoro z první ruky – třináct songů a necelá hodina zábavy.
Musím uznat, že na první poslech na mě album udělalo hodně silný dojem. Breakdown of Sanity od vydání posledního alba Mirrors hodně vyrostli, jak se mohli někteří přesvědčit už na Impericonu. Že to není „žádnej umaštěnej metl", o tom žádná, svůj hudební projev BoS v některých věcech hodně zjednodušili a zůstalo jenom zdravé jádro toho, co máme na téhle kapele nejraději a to znamená drive, silné emoce a hlavně breakdowny.

Perception se liší minulého alba především čistotou koncepcí jednotlivých songů. Kapela staví hodně na instrumentálním a melodickém feelu a co se opravdu povedlo, je gradace a lehkost, s jakou jsou do těchto pasáží vsazeny corovější pasáže. Konečně se zde objevil absolutní smysl pro rytmus, který mi u Mirrors trošku scházel; to se projevuje hlavně u zmiňovaných breakdownů, které zde už nejsou složitější než návod ze stavebnice Merkur, ale opravdu prdelohrncově sedí každému jednotlivému songu na míru. Naposledy jsem měl takový pocit konexe uThe Discovery od Born of Osiris nebo u Leveleru od August Burns Red.

Z placky Perception mám ještě teď zimomriavky, jak by řekli naši milí bratia zo Slovenskej republiky. Nebudu tu capslokovat a smrtelnými vykřičníky dávat najevo, že album je opravdu záležitost pro fajnšmekry. Jednoduše klikněte na video pod recenzí a třeba i s kámošem (a nemusí to být nutně tvůj Honza) uznáte, že Breakdown of Sanity se ty dva roky nedloubali v nose a přinesli nám dokonale nacucaný a vyzrálý kumulus hodný rozlétaného roku 2013.

80%

Články autora Ondřej Candy Lebl

EMPTY HEARTS: Máme svůj ksicht

Každá mladá kapela si tím prošla. První competition, kde se ukáže příprava a sehranost a týdny dřiny konečně možná přinesou ovoce. V Rock…

15. 3. 2014: ŽIŽKOVSKÁ NOC 2014 vol.3; Praha - Kain

15. března 2014 bylo datum jedné z nejočekávanějších akcí, alespoň co se pražských žižkovských klubů týká. Tenhle rok se otevřelo dvacet…