Recenze
CRIMINAL COLECTION – Stay For A Little While
Přejít na obsah

CRIMINAL COLECTION – Stay For A Little While

Je tomu už více jak deset let, co se ve valašské metropoli sešla trojice výrostků ze vsetínského Bronxu, říkajíc si Criminal Colection. Oblíbenost této pop-punkové stálice strmě stoupá a tento fakt potvrzuje i nová deska Stay For A Little While, která vyšla na podzim.

Hned v prvních okamžicích poslechu jsem dobře věděl, že v ruce držím booklet nových CC. Foukl na mě letní vítr pop-punkového podnebí. A mně se začala zapalovat lýtka, protože hned od produktu číslo jedna, nesoucí název Hero, jsem byl odhozen na slunnou pláž, kde se hraje pěkně od podlahy. Příjemný, až hladký zvuk kytary, lehké “chrochtání“ basy a bicí, které mi bijí do ušních bubínků jen tak akorát jsou přesně tím, co si jejich fanoušci ráčí přát. I tak je to ale slušná jízda, u které se nenudím. Většinu alba totiž doprovází poctivý punkový rytmus, který je u songu Stay Where You Are doplněn o notnou dávku zuřivosti v každé sloce.

You believe in everything they say
you live in ignorance
You try to change the world
I hope you won't get any chance
You share those lies
with all those guys
your answer's always violence.

Album má své tempo, ze kterého polevuje jen občas, a možná právě proto je tak sympaticky zábavné, čemuž neubírá, ba spíš naopak přidává na kráse akustická věc Stay For A Little While. Oceňuji rozhodnutí zařadit tuto baladu na album, protože pokud jde kriminálníkům něco skvěle, jsou to akustické písničky. Kvalitou si s ní však nezadá ani nakopávačka We Don’t Care, kterou kluci složili a nahráli za jeden den během své tour po Brazílii, za což si pánové zaslouží nemalou pochvalu.

Na tvorbě Criminal Colection mi snad chybí už jen ta mírná syrovost, se kterou všem vyrazili dech na splitu Rock Show s NSOS v roce 2010, kde se mimo singl Life Is Not Fair poprvé objevily anglické texty. Yesterday, Stacy’s Crying nebo Hold On jsou pro mě pořád pecky číslo jedna.

Články autora Bedy

Smoketown G z Hulína vydali novinku Red Heart

Jihomoravská pětice Smoketown G vydala svůj druhý singl s názvem Red Heart. Jde o alternativní/hardcore-rap plný pevně vyhrazených názorů,…

Parkway Drive – IRE

Pro mě očekávaná novota australské mlátičky Parkway Drive měla představovat plnohodnotnou nálož svěží vůně nejlepšího metalcoru současnosti.…