Recenze
Despised Icon - Day of Mourning
Přejít na obsah

Despised Icon - Day of Mourning

Kapela byla založena v roce 2002. Krátce nato pod hlavičkou nahrávací firmy Galy Records vydává své debutové album Consumed By Your Poison. Následující rok se ovšem všemožně měnila sestava. V roce 2004 je sestava nová: Steve Marois a Alexandre Erian zpěvy, kytary Yannick St-Amand a Eric Jarrin, basák Sebastien Piche a bicí Alexandre Pelletier. Poté vychází také EP s názvem Syndicated Murderers.

Rok 2005 - kapela se upsala velké nahrávací společnosti Century Media a výsledkem je jejich první velké album The Healing Process, se kterým sklízí zásadní úspěchy. Jejich netradiční míchání a prolínání death metalových a hardcorových nálad je pro svět něco trošku nového. Despised Icon koncertují s kapelami zvučných jmen - Cryptopsy, Aborted, Morbid Angel, Behemoth atd.

V roce 2007 spatřilo světlo světa nové album The Ills of Modern Man. Album navazuje na předešlý počin, má lepší zvuk, lepší produkci, Despised Icon se posouvají o krok dále a upevňují si pozici výborné albové a koncertní deathcorové kapely. Nastávají ovšem také změny na postech kytary a basy. Přichází Max Lavelle na pozici basáka a kytarista Ben Landreville. V roce 2008 vychází DVD Montreal Assault Live. Alexandre Pelletier se uchází o post jednoho z nejrychlejších bubeníků této planety. A konečně rok 2009 a Day Of Mourning. Novinka, řekl bych, opět navazuje na to, kde skončila deska předchozí. Ale začněme popořádku.

Úvodní Les Temps Changes hodně silná skladba začínající kytarovými vyhrávkami, po ní následuje houpačka, kterou střídá klasická sypárna. Na Despised Icon miluju to, že přesně ví, kde má přijít pořádný flák, kde se to má krásně rozhoupat. Tento song je důkazem. Zpěváci se, jak je známe, střídají na pozici HC a death vokálů. Od 2:15 výborná smrtící pasáž. Následující Day Of Mournig a MVP - řeknu to jednoduše. Technická vytříbenost, skvost v podobě strojových bicích, výborné kytary. All For Nothing, jedna z průměrnějąích skladeb. Zato Eulogy je jiná káva. Výborné death metalové zámotky doprovázající pekelné bicí. V této skladbě se také vyskytuje první kytarové sólo na desce. Made Of Glass, Black Lungs klasické, průměrnější skladby Despised Icon, v té druhé podpořené dalším sólíčkem. Vyzdvihnout bych ovąem chtěl osmičku Diva Of Disgust. Jedna z nejlepších skladeb. Hardcorově laděná, v závěrečné části to Alex do virblu pere neskutečnou rychlostí. Devítka Entre Le Bien Et Le Mal obsahuje slušné death metalové kytary, které působí velmi temným dojmem. Začátek závěrečné Sleepless se nese v duchu kytarové vybrnkávačky doprovázené lehkými bicími a basou. Takový epitaf za celou deskou.

Myslím, že nové album kapelu posunulo zase o kousek dál, zejména pozice bicích a toho, co za nimi Alex předvádí. Vokály opustily od prasečích kviků, coľ je celkem škoda. Zůstává tak jen místo pro death zpěv a vokál řízlý hardcorem. Kytary jsou skvělé, mají čistý pěkný zvuk, death metalové zámotky, hc riffy a houpavá místa jsou pro ně typická. Nemyslím si ovšem, že by to byl posun nějak zásadní. Byla nahrána technicky skvostná deska, skladby mají typický despisedicon charakter. Za lepší bych označil první polovinu alba. Kluci vědí jakou chtějí dělat hudbu, žádné velké kroky do stran, jedou si to ve svém stylu.

 

Články autora Mira jackvegas Triska

Videoklip Made By Zero – Sirens

Never was so much owed by so many to so few. (Winston Churchill)Made by Zero z Uherského Hradiště už čtvrtým rokem k Vánocům servírují nový…

Sacrifive servírují videoklip a hledají zpěváka

Melodic/hardcore/post-hardcore kapela Sacrifive z Uherského Hradiště vypustila dlouho avizovaný videoklip k singlu Manners. Sacrifive zároveň stále…