Recenze
Dreamshade – The Gift Of Life
Přejít na obsah

Dreamshade – The Gift Of Life

Bez obalu přiznávám, že jsem hudebně hodně zpovykaná a rozmazlená. Pokud mě něco nezaujme na první dobrou, tak to hážu do kouta, ať je ta kapela slavná nebo všemi obdivovaná, whatever. Život je přeci dost krátký na to, aby si ho člověk kazil špatnou hudbou. Banda, která se však do mých slechů zakousla jak hladové klíště do chutné dětské nohy na letním táboře, je švýcarská dobrota Dreamshade. Jejich druhé plnohodnotné albumThe Gift Of Life vyšlo hned zkraje tohoto roku a rozhodně stojí za povšimnutí!

"Neutrální" evropská země čtyř jazyků, hor, bank, čokolád a hodinek má na kontě několik zajímavých hudebních seskupení a Dreamshade stojí určitě mezi těmi top. Pánové se beze strachu pustili do moderního pojetí melodického death metalu, který ještě lehce posypali všudypřítomným metalcorem. V praxi to působí velmi jednoduše, čistě a zapamatovatelně. Prostě jejich songy mají v sobě to kouzlo, že si je budete chtě nechtě prozpěvovat klidně celý den. To vše má na svědomí frontman Kevin, který svým silným řevem i melodickým zpěvem umí vykreslit tu pravou atmosféru v každém songu. A hlavně taky dvě kytary, které obsluhují Rocco a Fella. Ti mají sice jména jak italští pornoherci, hru na nástroj ovládají však bravurně a na celé placce právě oni mají to hlavní slovo, protože jejich riffy jsou vážně úžasně pestré a hravé. Když k tomu přidáte vytuňěné klávesy a vkusně nastavené samply, máte nahrávku, nad kterou se prostě nedá neslintat.

Za zmínku rozhodně stojí oklipovaný track Photographs, kde se v prachu zapadajícího slunce odehrává střednětempá melodeathová show, zároveň je i první písní celého alba. Následuje našláplá Your Voice, stejnojmenná věcThe Gift Of Life zase potěší zajímavou elektronikou a Sandcastles můžou třeba někomu připomenout severské In Flames. Consumed Futures otevírá svůj proud tklivými klávesami, Our Flame je zase takový ploužák, kde převažuje čistý vokál, následuje Late Confessions, která tě zase nakopne do rychlostního módu stejně jako další Sincere. Předposlední Elisabeth si zas pohrává ve středním tempu, to však bez meškání završí poslední vypalovačka Wants & Needs s klávesovými vsuvkami, které do celého konceptu sedí jak prdel na hrnec.

The Gift Of Life je velice "user friendly" deska. Svou jednoduchostí a melodičnosti nakazí i nekonzumenta tvrdých muzik, zkušeného metalového harcovníka naopak může zase zaujmout svým svěžím přístupem k melodickému deathu. Pokud je tedy tenhle styl tvůj oblíbený a chceš si ho vychutnat jinak, než ho podávají kolegové ze Severu, tak rozhodně a bez debat sáhni po téhle placce. Vyplatí se ti to nastokrát.

 

 

Články autora Ascela

* RYCHLÁ SOUTĚŽ O 2 LÍSTKY NA BIFFY CLYRO *

Do Prahy se vrací skotská rocková banda Biffy Clyro, která se představí už 7. června ve Velkém sále Lucerny. A my pro vás máme rychlou soutěž!…

Lady AnnaHell: Je toho ještě tolik, co chci znát a umět!

Anna Masojídková aka Lady AnnaHell je rodačka z Děčína, která si plní svůj sen. Od studentky politologie, přes cestu za velkou louží až po…