Recenze
Gallows – Death Is Birth
Přejít na obsah

Gallows – Death Is Birth

Prstem po mapě se mými recenzemi přesouváme přes Maďarsko, Německo až do Anglie. Čabajka se prostřídala s eintopfem, abychom na talíř dostali anglickou slaninu. Ale kvůli jídlu na tuto stránku jistě nechodíte. Tentokrát na vás čeká konečně pořádný HCčko a to tak, že hodně svižný!

Bandu anglických buřičů Gallows jsme měli možnost vidět na loňském Rock For People. Pamětníci i přímí aktéři (byl jsem mezi nimi) si jistě rádi vzpomenou na desetimetrové circle-pity nebo již kultovní human pyramidu. Tahle spontánní šílenost se tehdy stala jedním ze symbolů tehdejšího ročníku. Panáčkům se dařilo – vyprodané koncerty, velká pódia a totální bordel pod ním. Pak však z ničeho nic odešel potetovaný rebel Frank Carter, kterého nahradil o poznání usměvavější Wade MacNeil z rozpadlých Alexisonfire. Následovala dlouhá koncertní pauza a teď vydání kratičkého EP Death Is Birth. Tak, jak si tedy poradili/neporadili bez Franka?

Okolo téhle skvadry začalo být opět živo. K propagaci nového dílka dopomohl sotva třicetivteřinový singl True Colours a pátého prosince se kromě zlobivých capartů dočkali fanoušci i onoho vydání. Následovaly spekulace, obavy, ale i očekávání, jak dokáže Wade nahradit Franka, který byl to, co donedávna Tomáš Řepka pro Spartu nebo dříve Paroubek pro ČSSD. Symbolem, bez kterého by si lidé nedokázali tohle uskupení představit, ale risk je někdy zisk… A teď k tomu co vlastně Death Is Birth nabízí. Již první, dle mého asi nejnašlápější pecka, Mondo Chaos předkládá novou podobu z mrtvých vstalých a oživených Gallows. Ti jsou dynamičtější, neohlížejí se, co bylo, a jdou si novou vlastní cestou, která podle mě má určitě budoucnost. Na druhou stranu mi na nich už bude chybět ta správná anglická nasranost, kterou na sebe dřív upozornili. Ale není nutné zamačkávat slzy a dokupovat papírové kapesníky.

Kapele se i přes přetěžký úkol povedl comeback, který jim umožní dál budovat pověst jedné z nejlepších, nejnadějnějších a nejdivočejších kapel na ostrovech. Nic na tom nemění ani fakt, že vám zážitek z poslechu vydrží sotva na průjezd dvou stanic metra. Dá se, ale předpokládat, že tohle všechno je jen předzvěst toho, na co se můžeme od Gallows čekat v následujících týdnech, měsících a letech. Rozhodně se bude na co těšit.

Články autora Gumi

Videoklip PRAGO UNION Hodinky s vodotryskem

Prago "pyčo" Union a s ním rapující básník Kato jsou zpět. V poslední době nebývale produktivní rapová kapela, která za poslední rok stihla…

ROCKCAST KLUBOVNA#3 - BONUS (Martin Tvrdý)

Po dvou a půl týdnech se o slovo opět hlásí ROCKCAST.CZ - KLUBOVNA - COREMUSIC.CZ s dalším a tentokrát trochu netradičním hostem! Po Skywalker…