Recenze
GLAD FOR TODAY - COMMON NOISE, COMMON VOICE
Přejít na obsah

GLAD FOR TODAY - COMMON NOISE, COMMON VOICE

Kdo mě zná, nebo četl moji recenzi na předchozí EPko hradeckých Glad for Today s názvem READY FOR A SHOW, ten ví že se svojí láskou ke GFT vůbec netajím. Kluci ale prošli zásadní změnou v sestavě a tou je odchod zpěváka Toma. Jak se poprali s chybějícím hlasem na novým EP, které se tentokrát jmenuje COMMON NOISE, COMMON VOICE?

První vlaštovkou byl singl BOUNDARY, kterej celý EP otevírá. Rychlej nástup a klasická GFT energie. Refrén budeš znát hned po prvním poslechu. Že tenhle song funguje naživo, jsme se mohli přesvědčit i ve vyprodaným Paláci Akropolis. Z dalšího tracku CONCRETE HEARTS je takový zhudebnění podzimního večera, když sedíš doma a venku strašně prší. Super emíčko. Nevím proč, ale z instrumentální části LIVING DENIAL mám pocit, jak kdybych poslouchal Lucii nebo Wanastovky. Ne, že by mi to vadilo. Asi jsem jedinej, kdo to tam slyší, ale nemůžu si pomoct. Kašpi se tu odkazuje i na předchozí EP. Po této baladě přichází absolutní hit BURNING OUT. Fuck me. Tenhle song je všechno. Naprosto geniální melodie refrénu, rychlý sloky, který tě nenechají ani na chvíli oddechnout. Kdybych mohl, požádám tenhle song o ruku. Tímhle se dostáváme do finále. LONERS je skladba plná naděje a skvěle uzavírá kompilaci. A když se v bridgi přidají sbory, urve ti to srdíčko.

COMMON NOISE, COMMON VOICE je pro GFT obrovskej krok dopředu. Skladba songů je zase o něco dál a Kašpi se znovu zlepšil - jak ve zpěvu, tak v angličtině. Celkově na mě tato deska působí uceleněji než předchozí počiny. Zvukovej posun je rovněž znatelnej. Já tu snad nemám co vytknout. GFT se s odchodem velice důležité části kapely poprali snad nejlíp, jak mohli. Tak příště album?

Text: Zbyněk Strnad

Články autora COREMUSIC

Punkrocková smršť pod taktovkou The Bouncing Souls!

Není nad to, si uprostřed festivalové sezóny zalézt do chladného suterénu, dát si studený pivo a poslechnout svižnej skate punk. Řekl bych,…

Slipknot uchvátili publikum a trhali ušní bubínky!

Konečně jsme se dočkali. Po několika letech se do Prahy opět vrátili legendární Slipknot. Byl to pro mě první koncert nu-metalových legend,…