Recenze
Glad For Today - Ready for a Show EP
Přejít na obsah

Glad For Today - Ready for a Show EP

GLAD FOR TODAY - tihle borci z Hradce už za sebou mají několik let tvrdý dřiny a koncertování. Po EPčku Sheep Facing the Wolfpack (2015) kluci dlouho koncertovali, až nastal konec roku 2017 a GFT dali ven single Silence, který sklidil pozitivní reakce napříč scénou. Půl roku nato vydali nemálo povedenej song s názvem Hope, ve kterým se objevil i Maťo Čupka z kapely JOHN WOLFHOOKER. No a téměř rok po vydání Silence nám tihle hradečtí dříči servírují EP, který nese název READY FOR A SHOW.

EP začíná pěkně rychle a tvrdě songem DON’T FORGET. Rychlý tempíčko, pop punkový kytary a křičící Tom. Refrén je skvěle chytlavej, tak jak to u kluků známe. Skvělej začátek. Druhej song se jmenuje BREATHING. Tady začínáme pomalu s gradací do dalšího super refrénu. Čeho si nelze nepovšimnout, je Kašpiho zlepšení zpěvu. Po druhým refrénu nám kluci navíc hoděj malej breakdownek, za což jsem vždycky vděčnej. Hitovka.

Teď přichází nejlepší okamžik celýho EP. THE LIGHT je pomalej a extrémně emotivní. Po první půlce emíčka se to celý vyhrotí do ještě většího a trhá to koule. Výbornej text tomu dodává všechno, co od takovýho songu chceš slyšet. Tohle jsem od GFT nečekal a chci víc! LITTLE THINGS je pak klasická GFT věc, která tě asi ničím nezaskočí. Poslední věc je píseň READY FOR A SHOW. Tady dost cejtim melo-HC vlivy a baví to hodně. Ke konci překvapí sbor, ze kterýho mi instantně naskočila husina. Super zakončení EPka.

Snad jediná věc, která mi na tomhle počinu vadí, je zvuk, který je oproti předchozím dvěma singles nějaký nemastný neslaný, a skutečnost, že je to EP, a tudíž to má ‘‘pouze‘‘ 5 tracků. Ale abych to shrnul: READY FOR A SHOW je skvělej počin a GFT mají obrovskej potenciál to dotáhnout dál, třeba jako se to daří jejich friends SKYWALKER.

Text: Zbyněk Strnad

Články autora COREMUSIC

STRUČNĚ: John Wolfhooker a jejich premiéra v Pardubicích spolu s Glad For Today a The MayRevolution.

John Wolfhooker, Glad For Today a The MayRevolution. To byla páteční sestava kapel v pardubickém rockovém klubu Ponorka. Vzhledem k aktuální situaci…

Secrets of Separation chystají online koncert

Stýská se vám po koncertech a chtěli byste si to alespoň trochu vynahradit? Máme pro vás řešení! Secrets of Separation chystají na ponděli…