Recenze
Imminence – I
Přejít na obsah

Imminence – I

První, co se mi vybaví, když se řekne Švédsko, jsou dvě věci: skvělej hokej a göteborgskej metal. Nedavno jsem ale objevil kapelu Imminence, jež se upsala pod label We Are Triumphant, a tím pádem jsme na třetí věci, která mi vyběhne z mozku při pomyšlení na zemi tří korunek. No a co se nestalo, poslední deska vyšla dost nedávno, nese jméno I a já vám o ní teď něco povím (teda napíšu).

Tahle pětice kolem charismatickýho křiklouna/zpěváka/vypravěče (ne, nevybírejte si, vše v jednom) Eddieho do vás naláduje smršť melodiky, metalu, metalcoru, post-hardcoru, djentu, psychedeliky a napětí. Třičtvrtě hodiny hudby, která se do vás valí, hraje si s vaší náladou, nedává vám jinou možnost, než obdivovat tu obrovskou škálu vokálů, který je Eddie schopnej. Člověk by řekl, že ty pily, co má v krku, musí vyluzovat nějakej totální vikingskej Olaf, jehož plnovous je pln mastnoty z těch miliónů zvířat, jež zabil jenom sekerou. NE! Žužlička v košilce a kšandách. Amišskej kluk, do kterýho byste řekli, že pomáhá někde tátovi na bio-farmě a dědí hadry po prapradědovi. Totální "must hear". Ať už jde o screamy všude, ty vejšky, který vám vženou husinu až na pozadí v 86, kombinace obého během předrefrénu v Broken, Lost. Nebo mluvený slovo na konci Those Who Seek, za takovejhle recitál by se nemusel stydět ani Radovan Lukavský! Nebo Joel z Being As An Ocean, pro ty, kdo neumíte s googlem. Právě tyhle změny nálad plus Eddieho vokály táhnou tohle album jak děcko kačera, upřímně ale hned po prvních pár sekundách, jsem objevil snad jedinou věc, kterou bych desce vytknul.

Album bych pustil hlavně fanouškům kapely Architects. Proč? Protože nebýt vokálů, djentů a pár dalších kytarových postupů (jako třeba celá již zmíněná Those Who Seek), řekl bych, že je to demo Architects před vydáním nový desky. "Architektí" aura z toho stříká jako Bonnie Rotten nebo islandský gejzíry.

Paradoxně ale přidání výše zmíněných postupů, včetně pověstné skandinávské melancholie, z I dělá naprosto neodolatelnou desku, která je jednou z nejoriginálnějších nahrávek tohoto roku. Škatulka post-metalcore, kterou se honosí na svým FB profilu, je maximálně platná. Tak už jenom nasadit sluchátka a nechat si ovívat tvář skandinávskym větrem.

Doporučuje 80 Majklů ze 100.

Články autora Majkláč

Never Say Die Tour!; 15. 11. 2015, Praha – MeetFactory

15. 11. se v pražském MeetFactory uskutečnila už poosmé zastávka největší evropské „core“ šňůry známá jako Never Say Die! Tour. Letošní…

Video In Hearts Wake Earthwalker feat. Joel Birch

Dvě nejlepší australský melodický kapely se daly dohromady a takhle to dopadlo. Sledujte nové video Earthwalker od In Hearts Wake, ve kterém hostuje…