Recenze
Lighthouse Keeper - Drowning
Přejít na obsah

Lighthouse Keeper - Drowning

Kapela Lighthouse Keeper začala svou cestu k albu Drowning v roce 2019 se singlem Lines/Consequences a velice povedeným videoklipem. Singl byl také mým prvním setkáním s kapelou skrz Spotify playlist ‘// skywalker & friends’. Již na něm byla vidět inspirace While She Sleeps a to nejen v sólových riffech kytary.

Album vyšlo 22. ledna 2021 po téměř jeden a půl roční práci na materiálu a nahráno bylo ve spolupráci s Pavlem Chyškou, který album celé produkoval. Na první pohled upoutají dvojité názvy písní oddělené lomítkem. Vizuálně to člověka nadchne a když to uvidí v playlistu, spíš se rozhodne si to pustit. Krásný vizuál má i přebal alba, které můžete zakoupit přes kapelovou stránku na platformě Bandcamp nebo streamovat na spoustě dalších, ať už od Spotify, přes Apple Music, až po Tidal.

Po hudební stránce je album precizně zahrané, tak jak to má u coru být. Čitelné kytarové riffy na které si dokážu představit pořádný moshpit. Na druhou stranu basy je na můj vkus v mixu příliš málo. Scream byl občas příliš tažený do výšek a posunutí ladění niž, by písním pomohlo a rozhodně by neuškodilo zapojení jednoho či dvou ostatních členů na čisté vokály.
“Je to vyjádření toho, jak se cítí člověk který se topí pod hladinou, kterou není možné prozkoumat. Ale vždycky zůstane chuť se nadechnout. A vždycky je možnost chytit ruku topícího.” Říká kapela o svém albu a z textů je poznat, že je plné emocí.
Musíme doufat, že se brzy otevřou kluby, protože hudbu Lighthouse Keeper si člověk, dle mého názoru, nejlépe užije uvnitř moshpitu v narvaném klubu. Album mě celkově bavilo, ale jsou tam místa pro zlepšení. Nicméně potřebujeme tu více takových kapel a na koncert bych na 100 % zašel. Třeba ještě jeden společně s Homesick a Marked As An Enemy. Albu dávám 7/10 a doufám, že to není naposledy, co o kapele Lighthouse Keeper slyšíme.

Napsal: .michal

Články autora Matty Vaněk

Caskets: Název kapely jsme změnili z donucení. Nakonec nás to ale posílilo!

Matty si střihnul rozhovor s mladou a velmi nadějnou kapelou Caskets (ex-Captives), a to se zpěvákem Matt Flood a kytaristou Craig Robinson.Na Rock…

Volbeat, Bad Wolves a Skindred už pomalu klepou na dveře!

O kvalitách dánské hard rock‘n rollové legendy Volbeat se mohou jejich čeští fanoušci přesvědčit už 28.10.2022 v pražském O2 Universu.…