Recenze
PRVNÍ POSLECH: Stojí noví Limp Bizkit za prd? Hm... Spíš jo.
Přejít na obsah

PRVNÍ POSLECH: Stojí noví Limp Bizkit za prd? Hm... Spíš jo.

Nový Limp Bizkit po deseti letech, jo? A říkaj o sobě, že furt stojej za prd, jo? Ruku na srdce, poslední placka Gold Cobra vlastně nebyla tak špatná a singly, co se posléze poflakovaly po internetech, taky nebyly k zahození. Takže - je teď hype okolo Still Sucks na místě?

První track Out Of Style mi skutečně vykouzlil wow výraz v obličeji. Ten úvodní riff je vcelku in your face a text balancuje na hraně ironie a otevřeně to přiznává. Tohle Fredovi věřim a je to příslib, že by album nemuselo "suckovat". Druhá pecka má old LB vibe, takže to je zatim pořád fajn. No jo, ale pak to začne smrdět. Když přeskočim už známej Dad Vibes a Turn It Up, Bitch, kterou beru jako takovou výplňovku (např. jako N 2 Gether Now; bůhví, proč je tady na desce tak brzo), přijde divná akustická Don't Change. Nechápu, co to je. Stejně jako nechápu druhou akustickou Empty Hole, béčkovej grunge Barnacle nebo už tisícátou sebeironickou věc Love The Hate. Ta má aspoň dobrej groove a je vcelku funny. Co ale neni moc funny, je zvláštní pokus znít fresh jménem Pill Popper. Zní to spíš jako špatný Ministry versus wannabe Lil Durst, ale je to fakt divný a nefunguje to. Všechny tyhle tracky se mi chce přeskočit. Ale pak už na desce skoro nic nezbejvá, leda rapovka Snacky Poo, jejíž refrén má supr flow, a You Bring Out The Worst In Me. Podobně třeba jako Till Lindemann v Puppe tady taky už postarší Fred kontrastuje klidnější sloku s nečekaně hodně nasranym refrénem. Narozdíl od Tilla mě ale Fred moc nevyděsil. Navíc Wes už se taky dost opakuje. A Goodbye? Tu určitě napsal Akon, o tom snad radši ani mluvit nebudu. A tím to končí.

Myslim si, že Fred prostě neví, co chce. Deset let trvalo, než se LB skrze různý pokusy doplácali k desce, která na jednu stranu říká "máme na párku, že vás sereme, stejně si z toho děláme jen prdel", ale zároveň je v nějakejch momentech divně tklivá a vážná. Nechápu to. Má to celý bejt recese?

Články autora Jiří Popelka

LANDMVRKS: Zpětná vazba na novou desku je desetkrát lepší, než na tu předchozí!

Jen pár dní po vydání alba Lost in the Waves padala na adresu francouzských LANDMVRKS slova chvály, ba dokonce létala vzduchem písmena AOTY (Album…

IMMINENCE: Měli jsme štěstí, že nám akorát skončila tour! Švédové v lockdownu napsali nové album.

Švédská corová stálice Imminence vydá zítra (v pátek 26. listopadu 2021) své čtvrté očekávané album Heaven in Hiding! S kapelou jsme měli…