Recenze
Marina povstala ze záhrobí, vydala EP Everything or Nothing a chystá se koncertovat!
Přejít na obsah

Marina povstala ze záhrobí, vydala EP Everything or Nothing a chystá se koncertovat!

Myslím, že se tady nemusím rozepisovat o tom, kdo nebo co je Marina. Jedno z největších a nejkontroverznějších jmen působících na české scéně vydává po dlouhých šesti letech nový materiál a rozjíždí koncertní mašinérii.

Kompilace s názvem Everything or Nothing obsahuje 5 songů plus intro - takovej ten klasickej začátek metalcorový desky, tj. smyčce a breakdown, nic víc, nic míň. Na tento úvod navazuje již vydaný singl Black Cough, ke kterýmu vyšel i povedený klip. Tady si už můžeme všimnout docela značný změny oproti předešlý tvorbě. Kluci dost přitvrdili, rychlý sloky střídají tvrdý breakdowny a celý to šlape, jak má. Další věc se jmenuje Dear Friend. Znovu je to rychlý, úderný a pak tvrdý. Tohle schéma nás potom provází celým zbytkem EP, na kterém najdete ještě další tři cca tříminutové tracky s názvy You'll Die Alone, 28;06;42;12, pt.2 a Kiss The Ring.

Pokud hledáš muziku, která připomíná takový pomyslný dítě raných Miss May I a August Burns Red, Everything or Nothing je přesně pro tebe. Za sebe bych rád vyzdvihl občasné používání ruštiny. Naopak mi asi chybí čistý zpěvy, mám pocit, že by oživily jinak docela podobně znějící hity. Každopádně Marina pustila ven super počin a pokud jim to tentokrát vydrží, budu se těšit na další věci.

Naživo si novýho materiálu užijete až až. Už 20. dubna se kapela předvede ve VelMezu na FajtFest Rumela Party vol.16. Poslední květnový den pak pánové společně s Horrible Creatures a dalšími vystoupí na In Flames tribute festivalu v Modré Vopici. Nasmlouvané mají i festivaly (např. Defest, Death Coffee Party, FajtFest...) a odhalen byl také velký headline koncert 9. prosince v Roxy se supportem od Redzeda, Silent Generation a dalších. Sleduj Facebook a Instagram kapely pro další info.

Zbyněk Strnad, coreMusic.cz


Články autora COREMUSIC

Secrets of Separation chystají online koncert

Stýská se vám po koncertech a chtěli byste si to alespoň trochu vynahradit? Máme pro vás řešení! Secrets of Separation chystají na ponděli…

Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.

Večer otevřela poměrně nově zformovaná prog kapela Spiritbox (ex-Iwrestledabearonce). Kapela se zpěvačkou v čele má na svém kontě zatím jednu…