Recenze
Parkway Drive – IRE
Přejít na obsah

Parkway Drive – IRE

Pro mě očekávaná novota australské mlátičky Parkway Drive měla představovat plnohodnotnou nálož svěží vůně nejlepšího metalcoru současnosti. Po vydání singlů Vice Grip a Crushed jsem upadnul někam do mimozemska metalových myšlenkových pochodů a pln očekávání jsem netrpělivě přešlapoval a otáčel kalendář, kdy že IRE vyjde na denní světlo. Že cesta k zalíbení a objevení skvostů v nové desce bude delší jsem věděl, protože už i Atlas mi dal poměrně zabrat.

Žánr, jakým je metal, je v posledních letech na můj vkus opomíjen až moc. Jakoby chtěli PWD tento fakt obrátit a tím nastolit metalovou diktaturu toho nejhrubšího zrna a zároveň si zachovat svoji tvář. Povedlo se jim ve všech směrech a několikrát jsem přemýšlel i nad tím, jak je možné, že se mi to tolik líbí, když metalu tolik neholduju. Odpověď je jednoduchá. Není metal jako metal a Australané mi tuto pravdu do paměti vryli tím nejdůslednějším způsobem. Z jiného hlediska mě nejspíš uklidňuje skutečnost, že pořád slyším Parkway Drive, i kdybych nevěděl, že právě poslouchám jejich nový produkt, protože všechno okolo zůstalo stejné. V tom nacházím specifikaci IRE a podstatu této desky z pohledu čistě zvukového a poslechového. Protinožci si tentokrát jen lehce hrábli do jiného talíře a pak ho všem fanouškům rozbili o hlavu. V jiném slova smyslu můžu říct, že vše, co tuto kapelu vystihuje, je více doplněno prvky snad všech druhů metalu. Od kytar přes bicí až k Winstonu McCallovi.

Už zmíněné singly Vice Grip a Crushed odrazily pojetí celého alba. Ukázalo se, k čemu pánové tíhnou, a nelze vyloučit, že se bude jejich následná kariéra ubírat tímto směrem. Za mě dostávají jedničku s hvězdičkou za působivou kompresi a i přesto zachování svého standardu.

Články autora Bedy

Smoketown G z Hulína vydali novinku Red Heart

Jihomoravská pětice Smoketown G vydala svůj druhý singl s názvem Red Heart. Jde o alternativní/hardcore-rap plný pevně vyhrazených názorů,…

CRIMINAL COLECTION – Stay For A Little While

Je tomu už více jak deset let, co se ve valašské metropoli sešla trojice výrostků ze vsetínského Bronxu, říkajíc si Criminal Colection. Oblíbenost…