Recenze
RECENZE: John Wolfhooker - 626 (EP)
Přejít na obsah

RECENZE: John Wolfhooker - 626 (EP)

Už od jejich vzniku John Wolfhooker ukazují, že se nevejdou do žánrových škatulek. Jinak tomu není ani u jejich posledního EP 626, které už svým názvem odkazuje na předchozí album 313. Jedná se o dvojnásobnou porci zábavy?

Z hlediska délky je ta porce zábavy spíš poloviční a to dokonce méně než poloviční, ale na délce v tomhle případě rozhodně nezáleží. Největší devizou celého třináctiminutového počinu je extrémní žánrová rozkročenost. Úvodní song Feel It tě svým funky vibem nejdřív lehce rozkývá a připraví na výrazně tvrdší skladbu Singularity. Jestli si myslíš, že u post-hardcoru tahle paráda skončí, jsi na omylu, protože to pravé peklo teprve přijde. Inferno, jednoznačně nejtvrdší část celého EP a dost možná i nejtvrdší song, kterého jsme se od JW dočkali, není jenom o brutální kytarové náloži, Maťově zásobě hlasových poloh nebo nakažlivé melodii refrénu. Krom všeho zmíněného tu máme i text s jasným názorem a myšlenkou, kterou je dobré připomínat. Čtveřici uzavírá pop-punková střela 1999, která jasně míří na všechny 90s kids. Ostatně, že si kluci na devadesátkách trochu ujeli, víme už od vydání klipu k songu Singularity.
I přes takhle extrémní žánrovou diverzitu celé EP působí dost celistvě. Všechno totiž drží po hromadě zvuk, o jehož mix a mastering se postarali sami Rony Janeček a Filip Vlček. O vizuální stránku pak Aďo Janeček s FERO Production.
Vystřelit čtyři songy i s klipem (tedy zatím krom Feel It) a zachovat přitom typický zvuk kapely a to ještě takřka svépomocí je obrovská věc, na kterou musíte mít dost odvahy a hlavně schopnosti. A John Wolfhooker se to povedlo bezchybně.


Tracklist:
1. Feel It
2. Singularity
3. Inferno
4. 1999

Napsal: Oldřich Kadlec

Články autora Honza Trávníček

Rob Watson z Lionheart: Náboženské výrazy jsou pro mě cesta jak lépe vyjádřit osobní pocity!

Jedním z headlinerů letošního Fajtfestu byla i kapela Lionheart, která dorazila až ze slunné Kalifornie. Tuto příležitost jsme hned využili…

Brutal Assault klepe na dveře!

Už 9. srpna se otevřou brány josefovské pevnosti, aby přivítali milovníky tvrdé hudby z celé Evropy. Pětadvacátý ročník festivalu Brutal…