Recenze
PRVNÍ POSLECH: Bring Me The Horizon - That's The Spirit
Přejít na obsah

PRVNÍ POSLECH: Bring Me The Horizon - That's The Spirit

Nevadí mi, že se hudba BMTH od Count Your Blessings nebo Suicide Season posunula do diametrálně odlišný roviny, nevadí mi, že se Oli na živo projevuje jako vokální mrtvola, nevadí mi, že má vlasy jako mánička. Ale vadí mi That’s The Spirit.

Některý alba jsou na první poslech těžce přístupný, což byl u mě i případ Sempiternalu. Popravdě mě lehce vyděsil a první polovinu poslechu jsem nebyla schopná zavřít pusu a zastavit slzy paniky. Všechny tyhle projevy se ale při poslechu druhým a dvoustým zmorfovaly do požitkářský exploze dokonalosti. Pochybuju, že u týhle zbrusu nový desky to bude mít stejnej exponenciální emoční růst. Kromě již vypuštěnejch songů Drown, Happy Song, Throne a True Friends, který mě osobně po čase vlezly pod kůži a můj mobil je byl nucenej nespočetněkrát přehrávat znovu, je zbytek alba prostě nešťastně umístěná vata bez hlavy a paty.

Chybí mi upřímnost, hloubka, city.

Hudebně mě album nedrží v pozoru, nepřekvapuje a někde u Avalanche jsem si začala lakovat nehty. BMTH z mýho pohledu měli, jako každá kapela, svůj typickej zvuk, něco, co je bezpečně odlišovalo od monotónní hmoty ostatních kapel v branži a drželo je po prvotním poslechu neustále na hladině vědomí. „To“ přesně v That’s The Spirit převážně utonulo.

Články autora Domča Mňuková

Fall From Everest vstupují na scénu!

V pátek měla čerstvá electro post-hardcorová čtyřka z Prahy premiérový koncert v kladenské Poldofce po boku Ellyce a Bludu a dnes vypouští…

Enter Shikari akusticky

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by znělo Torn Apart akusticky? Pokud ano, kluci vám ušetřili další bezesné noci plné imaginací a v Torontu…