Recenze
Suffocate With Your Vomitus - The Apocalypse
Přejít na obsah

Suffocate With Your Vomitus - The Apocalypse

Suffocate With Your Vomitus. Když jsem tyto kluky viděl 22.10.2010 poprvé live, byl jsem fakticky mile překvapen. Ať žijí předsudky – nikdy předtím jsem je totiž neslyšel a měl za jednu z dalších mladých kapel, které se u nás budou chtít svést na už tak znesvěcené vlně metalcoru. Ano přiznávám, byla to velká chyba a neznalost neomlouvá. Naživo ale enormně bavili a z jejich setu jsem dostal nehoráznou chuť na ranné Despised Icon, All Shall Perish, The Contortionist a hlavně na večerní tahouny Trigger the Bloodshed. Moje společnost je dokonce zprvu měla za zahraniční produkci. Byla z toho chuděra trošku rozhozená, když v závěru songu spustil zpěvák Jirka češtinou.

V reportu jsem tehdy psal, že jsem zvědavý, jak budou tito černošičtí sígři znít na nahrávce. A je to tady. První demíčko The Apocalypse vzniklo po dvoudenním pobytu ve studiu Solisko. Tomu, že se jedná pouze provizorní demo nahrávku se třemi regulérními skladbami a jedním intrem, odpovídá slabší zvuk. Ale o to tady nejde a navíc si na něj vaše ušiska velmi rychle zvyknou. K prvnímu počinu to prostě patří  (chlapi, počkejte, až toto vyhrabete za pár let, to bude pecka). Jirka představuje solidního deathového trestance, který ihned v intru řádně protáhl své hrdelní trubky exhale vokálem. Jeho projev se plně drží fráze překladu názvu kapely, tedy „dusit se svými zvratky". Řádně mu přisluhuje ostrá basa a steroidy vyhnané bicí. Těmto všem ale noblesně kontrastují kytarové party, vše nesoucí se převážně ve středním tempu. Kytary jsou jasně největším tahounem nahrávky. Zručnost obou kytaristů přelévající riffovačky do melodických poloh a vyhrávek si oblíbíte hned na první poslech. Chvilkami posunují kapelu až do progresivních vod, táhnou se celým albem jako zlatá nitka zašívající zkrvavenou ránu od rozzuřeného pitbula. Příkladem může být pasáž od 2:10 ve dvojce Silence. O tom, že Suffocate jsou bestií kousavou, není třeba pochybovat. Zajímavou komponentu tvoří jednorázové znásobené čisté vokály v Parasites, která je asi nejpestřejší přehlídkou umu černošických zlobivých kidz.

Celkově má demo zajímavou, místy příjemně napjatou atmosféru rozdrásaného lidského nitra zamilovaného schizofrenického jedince. Jednu tvář šrafuje ten „nechutný“ vokál s ostrou basou, a tu druhou konturují libové kytary. Nastává tak čas pro nekonečný boj. Vypadá to, že Suffocate With Your Vomitus jsou na tento svět zdravě nasraní. Chtělo by to určitě vydržet a zůstat věrný tomu, čemu věřím. Nezklamali, opravdu ne!

Články autora Mira jackvegas Triska

Videoklip Made By Zero – Sirens

Never was so much owed by so many to so few. (Winston Churchill)Made by Zero z Uherského Hradiště už čtvrtým rokem k Vánocům servírují nový…

Sacrifive servírují videoklip a hledají zpěváka

Melodic/hardcore/post-hardcore kapela Sacrifive z Uherského Hradiště vypustila dlouho avizovaný videoklip k singlu Manners. Sacrifive zároveň stále…