Recenze
TTIOT už dávno nejsou čeští Enter Shikari! All Little Revolutions je zcela novou etapou!
Přejít na obsah

TTIOT už dávno nejsou čeští Enter Shikari! All Little Revolutions je zcela novou etapou!

Hoši z TTIOT patřili vždy mezi mé srdcovky. Album Lighthouses a jejich žívá vystoupení bych nejspíš označil nálepkou "perfekcionismus". Je jen málo českých kapel, co tak výborně zvládají angličtinu, energickou show od začátku do konce a technické pozadí toho všeho. I přes to ale TTIOT na chvíli zapadli a nějaký čas nebyli hvězdami reflektorů. Album All Little Revolutions tak pro mne přišlo znenadání, neboť i já jsem zapomněl na ty circlepity i komorní atmosférické show z dob "dávných".

Písně ostravské party vždy měly svou specifickou auru, své kouzlo a nové album v tomto duchu pokračuje. Jeho život se však ubírá takovou jakousi vintage cestičkou. Může za to především výraznější použití synťáků i chorálových zpěvů. Ostatně, tato kombinace mi za přítomnosti barvy hlasu frontmana Hanziho místy vyvolávala zvláštní Depeche Mode feel, což rozhodně není na škodu. Song Home je toho krásným příkladem.

Album jako takové na mě však osobně působí maličko nevyrovnaně. Přistihl jsem se, že jsem některé písně nevnímal tak intenzivně, jak by si zasloužily. Tento nešvar jsem zaregistroval přibližně u páté až sedmé skladby alba. Jako nejslabší článek bych označil song River, který postrádal onu zmiňovanou auru. Z mého klimbání mě probudila až píseň Sparcles. Když bych to tedy měl stručně shrnout, tak první půlka alba je super – druhá malinko ztrácí osobitost a chytlavost.

Co se ale musí klukům nechat je to, že se snaží svou muziku dále posouvat. Použití zmiňovaných synťáků, místy rozdílných a velice zajímavých poloh hlasu, či definitivní sbohem dubstepovým serepetičkám nahrazených dospělejší formou elektra hodnotím jako velice zdařilý krok. Už to dávno nejsou "čeští Enter Shikari", ale The Truth Is Out There, které čeká nová etapa a já jsem jen zvědav, jak se nový materiál osvědčí naživo. To byla ostatně vždy nejsilnější stránka této kapely.

Text: Mejra Drkal

POJĎME SE PŘESVĚDČIT NA NĚKTERÝ Z NÁSLEDUJÍCÍCH KONCERTŮ:
30.3. PRAHA, ROCK CAFÉ
13.4. BRNO, MELODKA
4.5. UHERSKÉ HRADIŠTĚ, MÍR

Články autora COREMUSIC

Komerční popová kapela v corovém kabátku? Sakra jo. Tohle je Elegie.

Již včera vyšlo poměrně nezvyklé spojení několika umělců. Pojďme si je představit.Poetika je pětičlenná kapela z Vysočiny. V roce 2016…

STRUČNĚ: John Wolfhooker a jejich premiéra v Pardubicích spolu s Glad For Today a The MayRevolution.

John Wolfhooker, Glad For Today a The MayRevolution. To byla páteční sestava kapel v pardubickém rockovém klubu Ponorka. Vzhledem k aktuální situaci…