Recenze
Unearth - Darkness In The Light
Přejít na obsah

Unearth - Darkness In The Light

Tak jsme se konečně dočkali. Americká metalcorová banda Unearth odhalila po třech letech novinkové album Darkness In The Light. Kluci zamakali a dali světu poctivou nahrávku, která má v jejich diskografii rozhodně pevné místo. A jak vůbec zní následovník předchozí  placky The March? Rozhodně neméně dobře!

Na necelých čtyřiceti minutách se můžete pokochat velmi vytříbeným spojením metalu a HC. Unearth tedy nezní jako klasický „metalcore made in USA“, ale přidávají šmakující přídavek v podobě výrazného melodického metalu – o různé vyhrávky a kratší kytarové onanie není tedy nouze, to však vůbec nevadí, protože to je jen zlomek ze skládačky těchto Amíků. Nemohou chybět všudypřítomné breakdowny, zaslechnete sem tam nějaký ten technický part, okrajově death. Je prostě vidět, že Unearth čerpají i z mnoha dalších různých tvrdých odnoží, takže překvapením nemůžou být ani občasné thrashové vlivy a´la Slayer nebo stará Metallica.
Zajímavé je celkové nasazení alba. Všech deset skladeb totiž jede v pekelném tempu, že se nestačíte ani nadechnout, a to vše ještě zdobí hutný zvuk, který vás jednoduše zavalí.  Dvě kytary totiž jakoby se navzájem přeháněly, proplétaly a dováděly spolu.  Prostě taková pozitivní riffující provokace. Korunu tomu všemu nasazuje urputný vokál – Trevor Phipps se zkrátka a dobře s ničím nesere a servíruje svůj hrubý řev se vším nasazením a syrovostí. K tomu velmi pěkně kontrastují ony melodické vyhrávky, za které by se ani takoví In Flames nemohli stydět.

Darkness In The Light rozhodně není záležitost nasáklá určitou metalcorovou vyčpělostí.  Jejich zapálení je úctyhodné a dává celému albu přidanou hodnotu. Doporučuji první song Watch It Burn, tomu říkám singlovka jak řemen.

Články autora Ascela

* RYCHLÁ SOUTĚŽ O 2 LÍSTKY NA BIFFY CLYRO *

Do Prahy se vrací skotská rocková banda Biffy Clyro, která se představí už 7. června ve Velkém sále Lucerny. A my pro vás máme rychlou soutěž!…

Lady AnnaHell: Je toho ještě tolik, co chci znát a umět!

Anna Masojídková aka Lady AnnaHell je rodačka z Děčína, která si plní svůj sen. Od studentky politologie, přes cestu za velkou louží až po…