Reportáže
14.4.2011: Cancer Bats , Cruel Hand, Vera Cruz; Praha 007
Přejít na obsah

14.4.2011: Cancer Bats , Cruel Hand, Vera Cruz; Praha 007

Ve čtvrtek 14.4.  se do pražské 007 na Strahově sjeli lidé z celé republiky, kteří se přijeli podívat na kanadské dřevorubce Cancer Bats. Spolu s nimi dorazili – Cruel Hand z amerického Portlandu a francouzská parta Vera Cruz.

Dveře klubu byli otevřeny krátce po sedmé hodině večerní a návštěvníci se hned začali hrnout dovnitř. Účast, která o několik málo desítek přesáhla stovku, mě velice potěšila a pomohla vytvořit dobrou atmosféru. Na první kapelu – Vera Cruz, jsme nemuseli dlouho čekat. Kdyby mi někdo odpoledne řekl, že tahle kapela bude vlastně to nejlepší, co za celý večer uvidím, asi mu neuvěřím. Považuji se za člověka, který koncerty navštěvuje velice často, ale takto energickou kapelu jsem neviděla opravdu dlouho. Vera Cruz v sobě měli energie na rozdávání a jejich show byla naprosto skvělá od začátku až do konce. Úkol předpředkapely zvládli skvěle a komunikace s publikem byla na jedničku s hvězdičkou. Tu hvězdičku bych jim dala nejspíš zato, že se dokázali naučit pár vět česky a za řevu publika pořád opakovali „jak se máš?“ a pár dalších, jednoduchých vět. Nenapadá mě absolutně nic, co bych jim mohla vytknout. Hudba byla skvělá, show nepřekonatelná a samotní kluci se prezentovali jako milí pohodáři. Přála bych si, aby takových kapel bylo mnohem víc.

Laťka byla nasazena opravdu vysoko a myslím, že nebudu mluvit pouze za sebe, když označím první vystoupení za nejlepší z celého večera. Jako druzí se dostali na řadu Cruel Hand. V tu chvíli už začala pod nízkým stropem vznikat tlačenice. V tom momentě jsem se svými 167cm neviděla skoro nic. Cruel Hand byli po hudební stránce dobří a v kvalitě vystupování se vzdáleně blížili jejich kolegům z Paříže. V půlce jejich vystoupení jsem si byla jistá tím, že nic nového zřejmě neuvidím. Radši jsem si šla dát na bar cyder a všechno pozorovat z povzdálí. Cruel Hand nepotěšili, neurazili a předvedli se jako lehce nadprůměrná kapela.

Hlavní hvězda večera Cancer Bats začali hrát po cca 15ti minutách. Přesunula jsem se opět dopředu k podiu a tentokrát jsem neviděla vůbec, ale vůbec nic. Poslechla jsem si pár písniček a opět jsem odebrala na bar. Můj kamarád Pepa z Plzně řekl, že ho Cruel Hand ani Cancer Bats nebaví a já s ním mohla jen souhlasit. Oni jsou Cancer Bats určitě výborní, předváděli skvělou show a s publikem komunikovali výborně, ale přiznám se  - téměř je neposlouchám. Přesto musím uznat, že lidi před podiem vypadali velice spokojeně a pařili, jak se jen dalo. Mnozí se také mohli pyšnit nově koupeným merchem. Pro skalní fanoušky netopýřích dřevorubců to byl asi úžasnej zážitek. Mě to přesto nikterak extrémě nenadchlo a nebyla jsem sama.

Sečteno podtrženo. Jestli se tu někdy ukážou Vera Cruz, bez váhání na ně zajdu. Cruel Hand si klidně nechám ujít a jestli zajdu na Cancer Bats si ještě asi pořádně promyslím. Jo vlastně! Cancer Bats uprostřed svého koncertu prozradili, že je uvidíme na Rock For People. Jsem tedy zvědavá, jak bude jejich vystoupení vypadat na velké stage. Nicméně to byl opět jeden ze skvělých večerů, za který můžeme vřele poděkovat Conspiracy.

 

Články autora Kate

Runaway My Son

Runaway My Son je křesťanská, rodinná kapela z Milovic u Prahy, která hraje post-hardcore. Frontmankou je krásná zpěvačka Janette a nejenom proto…

28. 3. 2011: Eyes Set To Kill, Vanna, Stray From The Path; Praha

Jistě jste si nemohli nevšimnout, že se letos s koncerty roztrhl pytel. Co týden, to nějaká akce a v březnu tomu nebylo jinak. Po sobotním koncertu…