Reportáže
25. 8. 2012: FEKAL PARTY; Praha – Modrá Vopice
Přejít na obsah

25. 8. 2012: FEKAL PARTY; Praha – Modrá Vopice

Fekálně-hovenný sraz všech příznivců hnědé zábavy Fekal Party v Modré Vopici se uskutečnil 25.8. 2012. Jednalo se o můj poslední letní open air a nyní jen můžu odpočítávat měsíce do další festivalové sezóny. Do Libně dorážím někdy okolo půl jedenácté, přičemž začátek byl nahlášen na poledne.

První sebranka Choked By Own Vomits otevřela hudební bránu celého festivalu a naporcovala nám pořádnou grindovou nálož. Převelká škoda, že při jejich setu neustále vypadával levý zvuk.

Další grindovka Bowel Fuck z Prahy naklusla na prkna půl hodiny poté, již naštěstí s fungující levou stranou aparátu. Jednoduchá goregrindová sestava, čítající tři členy (Pavla, Malého Johna a Kalvose), u které by bylo snad na škodu zatěžovat nějakým dalším členem, nástrojem nebo například druhým vokálem. Takhle to šlape skvěle a ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása.

První zahraniční návštěva si říká Nuclear Monstrosity, přijeli za námi až z Vídně. Sestava vznikla z one man projektu Toxic Boy Guit. Na první pohled mě zaujal basák s krásně srostlým obočím, nejdřív jsem myslel, že to má pro vystoupení nakreslené či nalepené, to byl ovšem omyl. Brežněv by měl radost:) Dvojitý vokál se hezky doplňoval,  na podiu se pořád něco dělo, zpěváci stále lítali jeden přes druhého po podiu. Velice dobrý a zábavný grind set.

Následovat měli pardubičtí sousedé Needful Things, ti se ale omluvili a koncert odřekli ze zdravotních důvodů. Původně jsem myslel, že se k nim vetřu do dodávky, tak nic:)

O oblíbenosti bratrů ze Slovenska ČAD snad nemůže být řeč. Řezavý violence thrash zvedá lidi na kopyta, hromadně se zpívají hitovky Ťažký Kov, Všetko je z Číny nebo Červy. Tahle slovenská řežba má pořád v podvědomí své československé kořeny, za což jsem vděčen a oceňuji to. Sympatický blondýn za mikrákem nás neustále nazýval „hoveda a hovedice“, jak originální!  

Nastupuje grindový buldozer Psychotic Despair, který přišel, vše živé rozdrtil a zase odešel. Je snad i zbytečné psát, jak to byl opět výborný gig.

Polská prasečí sebranka Nuclear Vomit se rozhodla odložit bílé krvavé pláště a představila se nám v civilu, což na výkonu kapely vůbec nic neubralo. Ze svého počinu Koryto, vydaného v roce 2011, zahráli song na počest Ahumado Granujo Cold Turkey nebo Slaughterhouse od nikoho jiného než dvojice šílenců Willa Rahmera a Rogera J. Beaujarda z kapely Mortician.

Vyspělou kapelu z ekonomicky krachujícího Řecka Slavebreed jsem netrpělivě očekával. Naposlouchanou fošnu Pain Syndicate z roku 2008 vydanou u tuzemkých L’Inphantile Collective jsem si vychutnal až do konce. Vymazlená death grindová řež trvala něco okolo půl hodiny a klidně bych to vydržel déle! Uchvátil mě hutný a valivý sound, ze kterého by se dalo od zvukařského pultu vymačkat určitě ještě víc.

Trojka hudebníků Burák, Mozek a Kaspy v seskupení Jig-Ai rozťali obecenstvo v podvečerních hodinách. Mozkovy držky a opičky jsou zkrátka geniální, objekt jak vyšitý pro focení nebo pro psychiatra. Ne poprvé mě uchvátila Karpyho hra na bicí, ne, že bych uměl bubnovat, ale pozorovat jeho ruce a nohy je paráda!

Ha! Je to tu! Kapela, kvůli které jsem vlastně přijel - The Rotted! Anglický těžkotonážní válec se rozjel a nepolevil ani na minutu. Set hrozně rychle utekl, připadlo mi, že hráli deset minut. Fošnu Ad Nauseam jsem ve své podstatě ještě neslyšel a budu to muset v brzké době napravit.

Další gore pecka měla být Rompeprop z Holandska. Žel měli tak zkurvený zvuk, že se to vesměs nedalo poslouchat! To je tak, když necháš zvučit folkaře. To však nemění nic na tom, že The Rotted měli sound plus mínus v pořádku a Rompeprop to odsrali na plné čáře. Od podia se k nám hrnula jen nesrozumitelná koule pazvuků a svůj podíl na tom jistě měla i bubeníkova zlomená noha. Pro tentokrát se to obešlo i bez umělé krve a zpěvák Micheil si byl od první chvíle vědom, že to vystoupení bude stát za prd, poněvadž se nemohl už v začátku domluvit na ozvučení. Takže si myslím, že asi sami slyšeli na podiu kule a šišky. Velká škoda no…

Když mincecore, tak Agathocles! Co říct k legendě, která okupuje podia po celém světě bezmála sedmadvacet let? Jedině paráda, paráda a zase paráda! Zvuk se docela ustálil, takže bylo slyšet, co hrají.

Odbila desátátá hodina a poslední tři kapely Pulmonary Fibrosis, Onanizer a BBYB se přestěhovali do vnitřních prostor Modré Vopice, kde bylo snad šedesát stupňů, takže všechno přebytečné šatstvo šlo fofrem dolů, a to včetně dámského osazenstva.

Tím je Fekal Party 2012 u konce a někdy po jedné ráno se za vytrvalého deště přesouváme do Erroru, kde čekáme do prvního ranního spoje:)

 

Celou galerii najdeš tady: www.demoniaco.cz
Nebo na FB https://www.facebook.com/media/set/?set=a.419530131417556.84421.110184365685469

Články autora Tomáš Rejzek

2. 10. 2013: The Inherited Sedition European Tour; Ostrava - Barrák

V Ostravě se uskutečnila death metalová koncertní paráda. Zahráli na ní Australané PSYCROPTIC, Italové HOUR OF PENEANCE a EXHUMER a Angličani…

19. a 20. 7. 2013: Play Fast Or Dont 2013; Hradec Králové

Další ročník charizmatického festivalu Play Fast or Don't vypukl 19-20.7. v královehradeckém letištním hangáru číslo 184. Kdo navštívil…