Reportáže
313 stříbrných stříkaček stříkalo přes Palác Akropolis, kde John Wolfhooker pokřtili desku!
Přejít na obsah

313 stříbrných stříkaček stříkalo přes Palác Akropolis, kde John Wolfhooker pokřtili desku!

Vyprodat Akropoli? Check! Když John Wolfhooker křtí desku, jsou tam všichni! Žižkovský palác praskal v pátek ve švech.

Večer otevírali Glad For Today, kteří minulý rok vyhráli Planetrox a odjeli si díky tomu zahrát do Kanady. Na přelomu roku je opustil Tom, který měl na starost veškeré screamy. Hradecké kluky jsme tedy mohli poprvé vidět jen ve čtyřčlenné sestavě a poslechnout si většinu písniček, které budou 29. února vydávat v rámci nového EP Common Noise, Common Voice. Nutno říct, že mě tenhle novej feel okolo Gladů fakt baví. Je to upřímný, chytlavý a nemůžu se dočkat, až půjdou nový písničky ven. Kluci si to udělali hezký a zaslouženě sklidili velký potlesk.

Na From Our Hands jsem byla hodně zvědavá, protože, kdo to nevěděl, před pár měsíci se u nich v kapele stal těžký úraz. A to rovnou během vystoupení, kdy Matejovi praskla struna u kytary a nešťastně mu vystřelila do oka. Z toho důvodu do poslední chvíle nikdo nevěděl, jestli bude schopný koncert odehrát. Nakonec se mu ale poštěstilo a já byla vděčná, že jsem kluky mohla po delší době slyšet znovu. Mimo moje oblíbené “Changes“ a “ MNYTLKS“ zaznělo i pár úplně nových písniček, kterých se snad brzy dočkáme. Opět se tedy vracím o pár řádků zpátky a dodávám, že smekám klobouk před tím, jak FOH dokázali zabojovat s touhle nepříjemnou situací.

No a dostáváme se k momentu, kdy se z vyprodané Akropole stává holubí dům. Po vtipném intru Hookeři nastoupili na stage a přivítali nás se songem “Break Me Down“. Tady už bylo všem jasné, že budou svědky hudebního pekla. V tom nejlepším slova smyslu samozřejmě. Začalo se tancovat, moshovat, stagedivovat, zkrátka probíhalo všechno, co k dobrý show patří. Šlo to ráz na ráz. Došlo i na feat s Pam Rabbit, která si s JW zazpívala song “Copycat“. Během jedné z dalších písniček nám Maťo předvedl svůj hrdelní zpěv a já upřímně nechápu, jak člověk dokáže takovej zvuk ze sebe vůbec vydat. Došlo i na plánovaný křest nové desky. A kdo se toho zhostil? Náhodný fanoušek! Kluci se totiž rozhodli hodit placku do davu a ten, kdo jí chytil, si jí šel jednoduše pokřtít. Když se set chýlil ke konci, rozhlédla jsem se kolem sebe a viděla jen samý šťastný tváře lidí, kteří přišli podpořit kapelu, kterou maj rádi. A o tom to přeci je, ne?

Slendy Hájková

Články autora COREMUSIC

Secrets of Separation chystají online koncert

Stýská se vám po koncertech a chtěli byste si to alespoň trochu vynahradit? Máme pro vás řešení! Secrets of Separation chystají na ponděli…

Nová Chmelnice se po zásahu After the Burial otřásla v základech! Předskakovali jim Polar, Make Them Suffer a Spiritbox.

Večer otevřela poměrně nově zformovaná prog kapela Spiritbox (ex-Iwrestledabearonce). Kapela se zpěvačkou v čele má na svém kontě zatím jednu…