Reportáže
Adept na koncert roku? Rozhodně! SUM 41 jsou v nejlepší formě!
Přejít na obsah

Adept na koncert roku? Rozhodně! SUM 41 jsou v nejlepší formě!

Bývalý areál Branických ledáren hostil hvězdnou kapelu, na které vyrůstal nejeden příznivce pop punku apod. žánrů. A musím říct, dámy a pánové, tohle bylo něco!

Již z nadpisu je jasné, že SUM 41 si nepřijeli jen tak odehrát své a honem zpátky do tour busu. Vrcholová forma všech muzikantů byla znát na každé sekundě jejich show. Ta byla sama o sobě vcelku přímočará, koho má bavit neustálé tlachání o tom, jaké jsme zatím nejlepší publikum na tour a tak dále. Podobného názoru byli i pánové na pódiu, a tak do nás sypali jeden hit za druhým. Show velice příjemně gradovala, a i když jsme se dočkali i pomalejších "emáren", tempo nepomíjelo. Zvlášť musím vypíchnout zvukovou stránku koncertu. Ta byla naprosto výborná už od kapely The Creepshow, přičemž "The Sums" té všelijaké zvukařské velemagii nasadili opravdovou korunu. Zpětně po shlédnutí nějakých videí na sociálních sítích se dá sem tam zaslechnout více čí méně znásilněný tón, avšak v kombinaci s nostalgií, kterou pociťovala většina zúčastněných, se to dá snadno prominout.

Skvělou příležitost dostaly včera české kapely, ačkoli Stifled jsem bohužel zastihl jen velice krátce. Nedokážu tedy dostatečně posoudit jejich výkon. Co mě ale maličko zklamalo, bylo vystoupení Criminal Colection. Osobně si myslím, že mít zpěváka, který je zároveň u bubnů a celý set se nehne z místa, není úplně neprůstřelný koncept energické show. To, co totiž kluci předvádí (alespoň z toho co si pamatuji) po menších klubech, je mnohonásobně větší nakopávka, než jaké jsme byli svědkem teď. Naopak u The Creepshow snad ani není potřeba moc dodávat. Výborná energická a charismatická podívaná, která dělala publiku velice, velice dobře. Moshpity, circle pity a tak. Ende.

Foto a text: Mejra Drkal

P. S.: Tuto fotku bych rád věnoval osobě, co se rozhodla nebo byla nucena jebnout do foto pitu skoro celej svůj medovej Jack. :) Fakt díky!

.

Články autora COREMUSIC

Nový singl Break Me Down od John Wolfhooker? Naskočí ti husina až na zadku!

John Wolfhooker vydali pěkně rozpečenou novinku. Nebudu chodit kolem horký kaše, tohle je jednoznačně moje nejoblíbenější písnička z jejich…

Šílenci z Everestu bořili v Café v lese hranice!

Sobota 15.6. se pyšní pražskou zastávkou tour landless a Severals, která se pojí s koncertem Fall From Everest. Venku párno, já jsem celej v černym.…