Reportáže
Asking Alexandria ve Fóru Karlín: Nářez nebo průser?
Přejít na obsah

Asking Alexandria ve Fóru Karlín: Nářez nebo průser?

Do pražského Fóra Karlín se nám tahle ze začátku festivalové sezóny sjela partička opravdu zajímavých kapel pod taktovkou Conspiracy Concerts. Lidí ale bohužel dorazilo méně, než by se slušelo, právě díky příchozím festivalům a taky díky křížení s vystoupením Hatebreed a Madball v Akropoli. Atmosféru to ale nijak osudově nepoznamenalo.

Němečtí Any Given Day vyskákali po menším zdržení na podium a předvedli své podání melodického metalcoru. Nutno říct, že frontman, jehož vzezření bychom mohli lehce zaměnit za nějakého nabušeného kapitána tankeru, dokázal vyloudit i úctyhodné čísté vokály a tvorba této kapely na živo rozhodne neurazila. Zazněla i cover verze hitu Diamonds od Rihanny, která kapelu de facto proslavila.

Blessthefall svojí novou deskou potěšili nejedno černé srdce a live nám ukázali, že energie jim fakt nechybí. Co Beau Bokan nedotáhl vokálově, vyžehlil svou energií a osobností. Diváci v první řadě dostali spršku vody přímo z jeho úst a kvůli tomu se přece vyplatí hodinu předem okupovat první řady, no ne? Bavilo!

Bury Tomorrow byli pro mě maličko zklamáním. Neříkám přímo, že by nepřednesli dobrý set, mělo to odpich, breakdowny byly tight, nicméně utopené a místy monotónní vokály obou vokalistů mi dali opravdu zabrat. Kapela však působila sympaticky, sblížila celý sál ke společné tancovačce a zahřála tak prkýnko pro přicházející hřeb večera.

A buď to byl tupý hřeb do metalcorového srdce nebo milostný hřebíček do zadnice. Zkrátka podle toho, jak se kdo nad situací okolo Asking Alexandria dokázal nebo nedokázal povznést. Já jsem do toho šel s téměř žádným očekáváním a z finálního vystoupení večera si odnáším fajn zážitek. A tady je možná zakopaný pes. Kdo se prostě těšil, že Danny bude screamovat jako dvacetiletej, musel odcházet zklamán. Já tomu ale moc nerozumím, vždyť Dannyho projekty za poslední léta a nakonec samozřejmě i aktuální AA deska ukazují na to, že crabcore už se konat prostě nebude. Když si tohle uvědomím a sundám si klapky z očí, můžu si užít příjemnej moderně rockovej koncert a navíc obdivovat to, jak to Dannymu kurva dobře zpívá! Dávám sice za pravdu názorům, že set nebyl co se týče dynamiky úplně dotaženej, light show byla místy nepřesná a tu a tam bylo něco mimo, ale považovat to za propadák nemůžu. Takže za mě to byl fajn zlatý hřebík do zadnice, když si půjčím Dannyho homo rétoriku, která byla opět přítomna (ten chlap se prostě nezměnil, hah). Až budou mít AA víc novýho, aktuálního materiálu, nebudou muset starší věci hrát vůbec. To je samozřejmě na jednu stranu velká škoda. Je ale evidentní, že pánové mají emo fázi už za sebou a to je třeba akceptovat a za a) buď je přestat poslouchat nebo za b) dát tomu šanci.

Text: Mejra Drkal (AGD, BTF, BT) a Jiří Popelka (AA)
Foto: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

FOTOREPORTÁŽ: Hollywood Undead rozjeli párty v Tipsport Areně

Hollywood Undead se ve čtvrtek v Praze ukázali v Tipsport Areně! Kdo byl předskokanem? Nikdo jiný, než John Wolfhooker, naši staří známí českoslovenšt

Marina povstala ze záhrobí, vydala EP Everything or Nothing a chystá se koncertovat!

Myslím, že se tady nemusím rozepisovat o tom, kdo nebo co je Marina. Jedno z největších a nejkontroverznějších jmen působících na české…