Reportáže
Atmosférou sršící In Hearts Wake to na Chmelnici dokázali znovu rozparádit!
Přejít na obsah

Atmosférou sršící In Hearts Wake to na Chmelnici dokázali znovu rozparádit!

BrainWave Production nelení a neustále nám do Prahy servírují vybrané chuťovky, které zrovna brázdí Evropu. A tak se na Nové Chmelnici v sobotu opět zastavili Australané In Hearts Wake, kteří ani né před půl rokem opanovali stejné místo. Vězte, že se nám během večera poštěstilo popovídat si s frontmanem Jakem Taylorem, můžete se tedy těšit na rozhovor! Protinožci dorazili společně s Američany Gideon, kteří měli v Praze odehrát premiérově, domácím doplněním se pak stali Abyss, Watching Me. Přečtěte si reportáž z akce z pera Mattyho Vaňka, Moniky Lobodášové a Jiřího Popelky.

Otevírající pražští Abyss, watching Me nám představili dva nové songy s názvem Regardless a Not Coming Home Pt4. Na tyhle songy se můžeme těšit na jejich již třetím albu s názvem Ignite. Release je chystán na konec letošního prosince. Úvodní koncert večera byl vydařený a stoprocentně sem si ho užila, přeci jen hlas frontmana Egora Erushina patří k jedním z mejch nejoblíbenějších na české scéně.

Zatímco se Chmelnice plnila sotva do půlky, na pódium proběhly překotné přípravy pro americkou mlátičku Gideon. Pánové měli českou premiéru, a tak bylo očekávání velké! Svůj set rozjeli bez nějakého přivítání či intra. Prostě to odpálili ve stylu "I don't give a fuck", což mohlo lidi lehce zmást (je to ještě zvuková zkouška, nebo se už jde na věc?) a určitě to zmátlo i osvětlovače, který ani nestihl vypnout pracovní světla na stagi. Kapela dokonce zpočátku přiznala, že se všichni členové potýkají s blíže neurčenou rýmičkou. Zprvu jsem se bál, jaké to bude mít následky, ale pánové nás vyvedli z pochybností. Gideon to i přes moribundus rozjeli na plné koule, od první písničky se pomalu ale jistě roztáčel kotel a pod pódiem začalo být pěkně horko. Skoro byste nepoznali, že jsou pánové unavení či nemocní. Svůj set sice zkrátili, což je víc jak pochopitelné, ale i tak si myslím, že si to lidi v sále užili. Nekompromisní lopaťácký HC musel zaujmout i ty, co se přišli podívat jen na Australany. Za mě velký respekt. Zazněly nové písně jako například Champions z aktuální placky Cold, nezapomnělo se ale ani na starší tvorbu, třeba v podobě našlapaného válu Survive. Dan je jeden z nejlepších vokalistů v žánru hardcore a to ztvrdil i přesto, že byl nachcípaný a těžko se mu po koncertě mluvilo.

A konečně se dostáváme k headlinerovi večera. To už se Chmelnice zaplnila o něco víc a začalo intro Ark. Příchod byl fenomenální a pod pódiem hned začala divočina při písničce Passage. Výkonu se nedalo nic vytknout, Kyle rozbalil precizní vokály, Jake zase mohutný scream, zpočátku nečitelný zvuk časem zvukař pěkně učesal. Atmosféra stoupla najednou o několik levelů výš, také díky skvělé světelné lightshow. In Hearts Wake vytáhli z rukávu i pár žolíků, např. při jedné z písní si Jake vzal nafukovací člun a řekl, že pokud ho v něm dostaneme na druhou stranu ke zvukaři pro vlajku a zpět, dá nám jablko nakousnuté od všech členů kapely. No byla to poněkud netradiční komunikace s publikem, což velice obdivuji a musím uznat, že to byl neotřelý nápad, jak posluchače probudit a rozpumpovat. Když se pak Jake dostal s vlajkou zpět na pódium a začal s ní divoce mávat, kotel se ještě zvětšil a odvážil se také k wall of death. In Hearts Wake přivezli poněkud dlouhý set, během kterého stihli zahrát spoustu písní z nového alba (Warcry, Nomad, Frequency). Celkově se koncert nesl ve skvělém duchu, ačkoli se v moshpitu vyskytovaly některé příliš opilé osoby, které chvílemi svým vehementním moshováním rozpoutávaly malé potyčky. Respekt Jakovi, který si toho všiml a pokusil se situaci uklidnit.

Je bohužel faktem, že se na koncert přišlo podívat lidí jen něco přes poloviční kapacitu Chmelnice, což je vyložená škoda. Kdo nedorazil, přišel o povedenou akci. Na závěr nezbývá než poděkovat kapelám a promotérům za vyvedený koncert a vás ještě jednou nalákáme na brzký rozhovor s Jakem z In Hearts Wake. Probrali jsme toho dost zajímavého, takže se máte na co těšit!

Články autora COREMUSIC

Twenty Øne Piløts už brzy v O2 Areně!

Jen necelý měsíc nás dělí od události, kterou by neměl prošvihnout ani zarytý fanoušek corové muziky. Řeč je o dvojici chlapíků z Ohia,…

Glad For Today - Ready for a Show EP

GLAD FOR TODAY - tihle borci z Hradce už za sebou mají několik let tvrdý dřiny a koncertování. Po EPčku Sheep Facing the Wolfpack (2015) kluci…