Reportáže
AUGUST BURNS RED, WAGE WAR & BTM: Elita metalcoru i žhavé mládí v Akropoli
Přejít na obsah

AUGUST BURNS RED, WAGE WAR & BTM: Elita metalcoru i žhavé mládí v Akropoli

Včerejší večer přinesl jeden z nejočekávanějších koncertů v pražském metalcorovém kalendáři. Mánie okolo patnáct let fungujících matadorů metalcoru August Burns Red je stále relevantní. Nakonec nám ale "supportující" Wage War jasně ukázali, proč je celá řada diváků nebrala jen jako "opening" kapelu.

Akci zahajovala naše oblíbená skvadra z Francie Betraying The Martyrs. Šestičlenná sebranka do nás od začátku hrnula drsný masakr, jež gradoval do chvíle, kdy nám hoši zahráli úplně poprvé naživo svůj první singl z chystaného alba, které nedávno nahrávali v ČR u Tomáše Raclavského v Babylon Studios. Něco vám povím, tahle nová šílenost, ta nás skutečně uchvátila! V rozhovoru jsme z frontmana Aarona Mattse release date nedostali, ale určitě se těšíme, že pilotní singl vyjde už brzy!

Kvůli Wage War si řada lidí kupovala lupeny, překvapilo vás to? Nás ne, tahle kapela totiž drtí svou hudbou uši posluchačů už od vydání debutovky Blueprints a druhá placka Deadweight jen potvrdila zběsilý nástup popularity téhle formace. Ta se včera jasně projevila. Zazněly samozřejmě písně jako Stitch, The River nebo Don't Let Me Fade Away, ale i atmosferické Gravity a Johnny Cash. Moshe byly fakt krvavý, ale hlavně nás překvapil čistý zpěv kytaristy Codyho. Naprostá špička! Jsme šťastní, že Wage War konečně přijeli do Prahy ukázat, co je to nový metalcore! A taky jsme rádi, že jsme měli možnost si pokecat s Codym a Chrisem, nejen o tom, proč je jejich sound tak agresivní. Těšte se na rozhovor!

Ve chvíli, kdy legendární August Burns Red začali drtit Akropolis, jsme si ještě povídali s Aaronem Mattsem z BTM. Hned po tom už šup do sálu přihlížet tomu, jak po 15 letech Augusti zas a znovu potvrzují svou výjimečnost prostřednictvím nekompromisní show, která byla za všech okolností bez chyby! Byli jsme unešeni z toho, jak Jake stále dokáže být na vrcholu a své hlasivky vymačkávat snad mohutněji, než na nahrávkách! Naléhavost hudby ABR je naživo vystupňovaná na naprosté maximum. Moshuj nebo jen zírej s otevřenou pusou! Obojí funguje. Přídavek přišel ve stylu, který možná nikdo nečekal. Po zničujícím drum sólu si Augusti střihli instrumentální cover vánoční songy Carol of the Bells, a to v reakci na hlasité přání nějakýho týpka ze sálu. Jako třešničku na metalcorovém dortu pak zahráli ještě dva další songy. Po svém setu se ještě někteří členové dlouho fotili s fanoušky a podepisovali různé artefakty.

Večer byl žhavý, jak rozkuté železo! Ke kapelám skutečně nemáme výtku. Zvuk byl fajn, lidí dorazilo tak akorát na zaplnění sálu, ale zároveň nebyl problém poodejít, oddychnout a sledovat vše z dálky či z balkonu. Byla to opravdu povedená štace. Kdo vás nejvíc bavil?

Text: Matty Vaněk, Jiří Popelka
Foto: Mejra Drkal

Články autora Matty Vaněk

OBEY THE BRAVE: Vystrkují růžky a nastavují Balanc s očekávaným albem na léto!

Kanaďané Obey The Brave se vrací na nové vlně na albu Balance!Jsou to již 2 roky od alba "Mad Season" a hoši nás nenechají čekat dlouho na nové…

Knocked Loose ti nakopou prdel novým albem A Different Shade of Blue pokud na to Skillet v srpnu nestačí!

Srpen bude skvěle nabouchaný! Nový "Northlane, Slipknot, Volbeat, Coldrain, Skillet" a následně Knocked Loose!Je to chvíle od vydaného EP "Mistakes…