Reportáže
Behemoth opanovali Fórum Karlín: Tohle se jen tak opakovat nebude!
Přejít na obsah

Behemoth opanovali Fórum Karlín: Tohle se jen tak opakovat nebude!

12.1. se zřejmě tento rok zapíše jako datum s velkým D. Nejen, protože byla sobota a venku byl jadzim (schválně, kdo to rozluští), ale protože přijela velmi silná trojice. Úderku Behemoth, které nemusím představovat, doprovodili při obléhání karlínského Fóra ještě atmo/blackoví Wolves in the Throne Room a At the Gates, kteří mají přízvisko „praotci metalcoru“.

Jak je známo, nemám moc rád dlouhé rozpravy a reporty stejně nikdo nečte, tak to shrnu jedním krátkým postřehem. Musím pochválit pořadatele, protože výborně zvolený již zmiňovaný Fórum Karlín dal hordám fanouškům dostatečný prostor, výborně zorganizovaný prostor nedal vůbec ani nádech přeplněnosti, ač lidí bylo požehnaně. Pamatuji, když Behemoth jeli tour k The Satanist a koncert byl v MeetFactory, který přinesl přesně opačný dojem.

Nyní k samotnému lineupu. Zde se nedá nic vytknout. První nastoupili „náladotvorci“ Wolves in the Throne Room, kteří nás svým velmi krátkým ale kvalitně postaveným setem patřičně uvítali a uvrhli do víru dění, kde nastavili již pomyslnou laťku poměrně vysoko. Možná chvilkama zvuk nebyl úplně dle představ, ale v tomto případě se to dalo velmi rychle překousnout, protože aranže skladeb perfektně seděly. Blackmetal, který dostal malinko modernější háv a přitom si zachoval syrovost.

At the Gates, kteří nastoupili jako druzí, působili velmi vyrovnaně. Kapela, která již má za sebou něco odehráno, vypustila do příjemně načatého publika notnou dávku energie. Ti, kteří byli na loňském Brutalu, jistě zavzpomínali. Úderný metal(core?), který je dělán s láskou a poctivostí, rozhýbal a předpřipravil krásné prostor pro hlavní hvězdu.

O Behemoth vám nedokáži tak moc vylíčit celkové pocity. Behemoth již nějaký ten rok fungují a dokázali se vypracovat na kapelu světového formátu, která dle očekávání s sebou přivezla poměrně zajímavou show. Projekce, která mě nejvíc zaujala mapou ČR s obráceným křížem uvnitř a podklady jako klipy, doplňovala celkový vjem z koncertu. Kapela sice jela tour k novému album, ale nezapomínala na srdcaře, proto jsme mohli být svědkem malého průřezu celé tvorby tohoto kolosu. Nergal si je jistě vědom, že jeho kapela udává směr a možná bych malinko vytknul, že kapela malinko „zkomerčněla“, ale není to nic, co by se nedalo předpokládat. Nebudu nijak detailně vypisovat, jaké to bylo. Od toho koncerty jsou, aby si je každý odžil sám za sebe. Napíšu to asi takto: Je půlka ledna a já mám již adepta na koncert roku. Kdo v sobotu nebyl, šíleně, ale opravdu kardinálně prohloupil, protože něco takového se opakovat jen tak nebude a ani všechny Never Say Die tours apod. taškařice nedostojí kvalitě sobotního večera v Karlíně. Na toto budu poměrně dlouho a rád vzpomínat.

Články autora Jonathan

Slipknot v O2 Areně? Špatný zvuk pro zvučné jméno!

Slipknot jsou tělesem, kteří zvěstují své metalové evangelium již téměř 20 let a určitě nemá smysl zde nějak sáhodlouze rozepisovat jejich…

Letošní MetalFest v Plzni bude ve znamení zvučných jmen!

Západočeská metropole bude v obležení takových jmen jako Cradle of Filth, SepticFlesh či Amon Amarth. Toto je ale slabý výčet celkové soupisky,…