Reportáže
Betraying The Martyrs si do Vopice přizvali nepálský metal i saxofon!
Přejít na obsah

Betraying The Martyrs si do Vopice přizvali nepálský metal i saxofon!

Všichni ví, že komornější akce mají nespočet plusů. Osobnější přístup, neskutečnej riot na malém prostoru a mnohdy i pořádnou saunu. Přesně to take pocítili i fanoušci Betraying The Martyrs v Modré Vopici tento čtvrtek.

Ruku na srdce, BTM nemůžou šlápnout vedle. On tomu totiž ani jejich materiál nedává prostor. Kdo tedy zná a přišel s očekáváním pořádné mely, odešel naprosto spokojen. Končetiny lítaly vzduchem, klávesák lítal vzduchem a headbangovalo se až na podlahu!

Nepálští Underside jsou na živo mnohem větší tvrďáci! A nutno říct, že jsem byl mile překvapen, jak jim to všechno šlape. Zvukově to samozřejmě mouchy mělo, ale kdo očekával od malého klubu top tier zvuk, nejspíš se přepočítal.

První kapelou večera byla progresivní směska z matičky Rusi, Shrezzers. Většina posluchačů z toho byla na vážkách, ale dovolím si říct, že se jednalo asi o nejlépe (zvukově) zvládnuté vystoupení večera. Saxofon nakládal jak babushka zavařovačky (ačkoliv byl v ostatních nástrojích také notně zadupán), luxusní hlasový projev frontmana Sama Araga pohladil po duši a technicky bezchybné kytárky jakbysmet. Hned zde, zprvu, se také nechali někteří jedinci zlákat na mosh. Asi je vám jasné, z čeho jsem byl odvařený nejvíc. Sorry jako.

Foto a text: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

Underdogs hostil povedený norsko-český metalcorový večírek v čele s ATENA!

BrainWave Production se od začátku svýho působení daří do Prahy vozit dobrý kapely do menších klubů ještě předtím, než se utrhnou ze řetězu…

Deafheaven + Touche Amore: Emoce na maximum!

Slušnou účastí poctili fandové tvrdé muziky sobotní show dvou velikánů - Deafheaven a Touché Amoré. V pitu to začalo vřít také hned od…