Reportáže
Betraying The Martyrs si do Vopice přizvali nepálský metal i saxofon!
Přejít na obsah

Betraying The Martyrs si do Vopice přizvali nepálský metal i saxofon!

Všichni ví, že komornější akce mají nespočet plusů. Osobnější přístup, neskutečnej riot na malém prostoru a mnohdy i pořádnou saunu. Přesně to take pocítili i fanoušci Betraying The Martyrs v Modré Vopici tento čtvrtek.

Ruku na srdce, BTM nemůžou šlápnout vedle. On tomu totiž ani jejich materiál nedává prostor. Kdo tedy zná a přišel s očekáváním pořádné mely, odešel naprosto spokojen. Končetiny lítaly vzduchem, klávesák lítal vzduchem a headbangovalo se až na podlahu!

Nepálští Underside jsou na živo mnohem větší tvrďáci! A nutno říct, že jsem byl mile překvapen, jak jim to všechno šlape. Zvukově to samozřejmě mouchy mělo, ale kdo očekával od malého klubu top tier zvuk, nejspíš se přepočítal.

První kapelou večera byla progresivní směska z matičky Rusi, Shrezzers. Většina posluchačů z toho byla na vážkách, ale dovolím si říct, že se jednalo asi o nejlépe (zvukově) zvládnuté vystoupení večera. Saxofon nakládal jak babushka zavařovačky (ačkoliv byl v ostatních nástrojích také notně zadupán), luxusní hlasový projev frontmana Sama Araga pohladil po duši a technicky bezchybné kytárky jakbysmet. Hned zde, zprvu, se také nechali někteří jedinci zlákat na mosh. Asi je vám jasné, z čeho jsem byl odvařený nejvíc. Sorry jako.

Foto a text: Mejra Drkal

Články autora COREMUSIC

Vtipálci Royal Republic jsou ve formě! Překvapili i supportující Blackout Problems.

Ach ty Švédi! Jak již název článku napovídá, Royal Republic jsou ve formě a rozhodli se nám to také názorně ukázat. Lucerna nacpaná k prasknutí…

KATALEPSY - Brno, Melodka, 28.11.2019

Ruští brutalíci KATALEPSY se v rámci svého minitour pro ČR zastavili na jeden večer také v Brně. Nebylo to poprvé, takže v Brně a okolí má…